“Firmalar üniversiteye malzeme vermiyor” 
Reklamı Geç
Advert
Advert

“Firmalar üniversiteye malzeme vermiyor”

CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Cumhuriyet Üniversitesi hastanesinde borç krizi yaşandığını ifade ederek, ‘’Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nin borcu 90 milyon lirayı geçti. Üniversite borcunu ödeyemediği için maalesef ilaç firmaları malzeme vermiyor’’ dedi

“Firmalar üniversiteye malzeme vermiyor”
“Firmalar üniversiteye malzeme vermiyor” Sivas Memleket
Bu içerik 3946 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma hastanesi başta olmak üzere, Sivas’ta sağlık alanında tespit ettiği eksiklikleri sıraladı. Üniversite hastanesinde borç krizi yaşandığını söyleyen Akyıldız, bu nedenle firmaların malzeme vermediğini ileri sürdü. Akyıldız açıklamasında, ‘’Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi´nde ciddi sağlık sorunları devam ediyor. Uzman doktorlarımızın sıkıntıları çok büyük ve bugün halen CÜ Hastanesi´nin borcu 90 milyon lirayı aşmış durumda. Üniversite borcunu ödeyemediği için maalesef ilaç firmaları ya da malzeme veren firmalar malzeme vermiyor. Üniversite hastanesine uğruyorum hastalar perişan durumda. Halen bugün hocalarımız yer araştırıyor. Eğer iyi bir yer bulursa ben buradan nasıl kaçarım hesabını yapıyor ve ondan sonra da benim Sivaslı kardeşlerim çevre illere Kayseri´ye, Malatya´ya ya da başka illere hastasını götürmek zorunda kalıyor” dedi.

İlçelerde de büyük sağlık sorunları yaşandığını söyleyen Akyıldız, ‘’Sivas´ın ilçelerinde uzman doktor sıkıntısı çok büyük. Halen bu çağda ilçelerden merkeze hasta sevk ediliyor. Hatta birkaç hasta da Sivas´a, doktora yetişemeden yolda ambulans içerisinde öldü.  Bu çağda halen ilçelerde doktor sıkıntısı var. Hastanelerin kapatılmaması gerekirdi. Yeni hastane yapılsın ama birilerini kapatıp bin küsur olan yatak kapasitesini 830´lara düşürmek Sivas´a hizmet değil’’ dedi.

“Firmalar üniversiteye malzeme vermiyor”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”