Merkez ilçede yeni dönem 
Reklamı Geç
Advert

Merkez ilçede yeni dönem

AK Parti 6’ncı Olağan Genel Kurulu toplantısıyla merkez ilçe yönetim kurulunu belirledi. Milli Eğitim Bakan İsmet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen ve tek liste ile seçime gidilen toplantıda yeni Merkez ilçe başkanlığı görevini arık Emmioğlu devraldı.

Merkez ilçede yeni dönem
Merkez ilçede yeni dönem Sivas Memleket
Bu içerik 3419 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Merkez 6’ıncı Olağan Kongresi, 4 Eylül spor salonunda gerçekleştirildi. Kongreye Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti milletvekilleri ve delegeler katıldı. Belediye Başkanı Sami Aydın kongrede yaptığı konuşmada, ‘’Bugünü kadar görevini layıkıyla yapan Ahmet Kuzu kardeşimize teşekkür ediyoruz. Tarık Eminoğlu kardeşimiz de bugün bu görevi aldı. İnşallah o da layıkıyla aşkla şevkle bu işi yapacak ve günü geldiğinde almış olduğu emaneti teslim edecek’’ dedi.

AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin ise yaptığı konuşmada, ‘’Hamd olsun bu Sivas’ta 15’inci kongremiz. 1 ay önce başladık. 2 kongremiz kaldı. Onunla beraber ilçe kongreleri sürecimizi tamamlıyoruz. Ahmet başkanımız ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Önümüzde 2019 süreci var. Çok önemli bir süreç. Bu süreçte bütün partililerimizin gayret göstermesi gerekiyor. Zira artık yüzde 50 yetmiyor. Yüzde 49,5 ile iktidarız yetmiyor. O yüzden Sivas’ta da sayın bakanımızın milletvekillerimizin önderliğinde teşkilatlarımızla büyük bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah 2019’da şu anda yüzde 71,28 olan oy oranını daha yukarı çıkarmak için gerekli çalışmayı yapacağız. Sivas olarak üzerimize düşeni yapacağız’’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise yaptığı konuşmada, halis bir niyetle yola devam ettiklerinin altını çizerek, ‘’Alparslan Anadolu’ya geldiğinde ne dua ettiyse, duamız aynıdır. Bu aziz milletimiz destek verirse ülkemizin geldiği noktaları çok daha ilerilere taşıyacağız. Sivas’ta ki oranımız yüzde 75. Bu yetmez düşüncesiyle geri kalan yüzde 25’lik kesime ulaşıp, yüzde yüze talip olmak lazım. Bu ülke için geçmişte çalıştığımızdan çok daha fazla çalışmak lazım.

Sivaslı kendisini bu ülkenin sahibi gibi görür. Bu ana kadar ben Sivaslı’nın şikayet ettiğini görmedim. Niçin? Ev sahibi evinden şikayet etmez de ondan. Varsa da eksiği, kusuru giderilmesi için mücadele eder’’ dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda Tarık Emmioğlu, merkez ilçe başkanlığı görevini Ahmet Kuzu’dan resmen devralmış oldu. Emmioğlu’nun yönetim kurulu listesi ise şu şekilde belirlendi: Tekin Tahtakıran, Orhan Gencer, İbrahim Emmioğlu, Ahmet Sarıkaya, Yunus Temeltepe, Serkan Erdem, Sakine Ateş, Nurten Ataş, Oğuz Demirkaynak, Serdar Öz, Ercan Yıldız, Ayşenur Şenol, Hatice Çubukcular, Osman Ercan, Şükrü Çağrı Arslan, İbrahim Akkaş, Erkan Türkyılmaz, Gülsün Şerbet, Mustafa Ünal, Murat Yıldız, İsa Özen, Ahmet Turan Kaya, Yakup Arıklı, Yavuz Selim Çongar.

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri: Ünsal Deliktaş, Salim Olgaç, Emre Kalem, Mustafa Gözübüyük, Fazlı Yeğin, Şit Güleçyüz, Ferman Kekeçoğlu, Duran Yıldırım, Fikret Okçu, Musa Demir, Mustafa Çopur, Murat Kelek, İbrahim Gümüşsoy.

Merkez ilçede yeni dönem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”