“Sivas halkından destek istiyoruz” 

“Sivas halkından destek istiyoruz”

Sivaslılardan destek isteyen Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Hizmet Vakfı aracılığıyla maddi durumu iyi olmayan ve şartlara uyan öğrencilere burs verileceğini, geçen yıl 2 bin öğrenciye burs verdiklerini ancak bu yıl sayıyı artırmak istediklerini söyledi.

“Sivas halkından destek istiyoruz”
“Sivas halkından destek istiyoruz” Sivas Memleket
Bu içerik 3195 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, “Sivaslılar az çok demeden Sivas Hizmet Vakfı hesabına para yatırılabilir. Geçen sene 2 binin üzerinde öğrenciye burs verdik. Bu sene de inşallah daha fazla öğrenciye burs vermek istiyoruz. Aldığımız müracaatları Ekim ayında değerlendirip Kasım ayında bursları yatırmak istiyoruz” dedi.

Sivaslıların projeye destek vermesi gerektiğinin altını çizen Gül: “15 Temmuz darbe girişimi Türkiye Cumhuriyeti ve milleti için milat oldu. Orada geriye dönüp baktığımızda en zeki çocuklarımız bizden çalındı. Bu gençlerin beyni yıkandı. Bu çocukların ve gençlerin çalınmaması için imkânları rahatlatmamız lazım. Öğrencilerin barınma imkânlarını ve burslarını artırmak istedik. Sivas Hizmet Vakfı aracılığıyla burs vereceğiz. Bu proje Sivas’ın projesi. Sivas Hizmet Vakfının içerisinde Sivas’taki Sivil Toplum Kuruluşları ve hayırseverler var. Burs verenleri ve alanları web sitemizde yayınlıyoruz. Burs almak isteyen kişinin ailesi Sivas’ta oturacak. 4 yıllık üniversiteye devam edecek. Bu tür 20’ye yakın kriterimiz var puanlama yapıyoruz. Bulduğumuz bursu ilk olarak ihtiyaç sahiplerine veriyoruz. Paranın büyüklüğü önemli değil. Biz 1 TL’ye de talimiz 1 milyona da talibiz. Bizler bireysel olarak katkıda bulunduk bu konuda Sivas halkından destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sivas halkından destek istiyoruz”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek