Kalp sağlığı farkındalığı için bir araya geldiler 
Reklamı Geç
Advert

Kalp sağlığı farkındalığı için bir araya geldiler

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce Kalp damar hastalıkları farkındalığı oluşturmak amacı ile Kalbinizi Ödüllendirin temalı eğitim düzenlendi.

Kalp sağlığı farkındalığı için bir araya geldiler
Kalp sağlığı farkındalığı için bir araya geldiler Sivas Memleket
Bu içerik 3180 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü 29 Eylül Dünya Kalp Günü'nde farkındalık oluşturabilmek için okul müdürlerine kalp sağlığı eğitimi verdi.Revag Otelde düzenlenen programa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Davut Vecdi Ersöz, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent Sağlam Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy sağlık çalışanları ve çok sayıda okul müdür katıldı.Kalp damar hastalıklarına dikkat çekmek ve düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam 29 Eylül Dünya Kalp Günü'nde farkındalık yaratabilmek için böyle bir program düzenlediklerini belirten Sağlam "Her sene konferanslar, eğitim toplantıları gibi çeşitli farkındalık eğitimleri etkinlikleri yapıyorduk. Ancak bu sene daha farklı bir şey yapalım dedik. Aklımıza eğitim öğretim sezonunun açılması vesilesi ile siz değerli müdürlerimiz, öğretmenlerimiz geldi. Onlar üzerinden genç çocuklarımıza bir mesaj iletebileceğimizi düşündük. Şöyle 75 kadar müdürümüzü davet edelim, milli eğitim camiasının değerli yöneticileri ile birlikte onlara bir farkındalık sunalım, onlarda burada öğrendikleri farklı deneyimleri okullarındaki öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere aktarsınlar diye düşündük. Ama maalesef davetli müdürlerimizin hepsini burada göremedim o beni üzdü açıkçası. Dünya'da ölümlerin en başta gelen sebeplerinden bir tanesi kalp rahatsızlıkları şüphesiz. Bu hepimizin malumu bir konu. Bizde kalp rahatsızlıklarının önüne geçmek, bu risk faktörlerini yok etmek, engellemek için Sağlık Bakanlığı olarak birçok faaliyet sürdürmekteyiz. Bu etkinliğimizde bu faaliyetlerden birisi. İnsanlar artık birçok şeyin farkındalar. Yani sağlıklı hayatın gerekleri konusunda yeterli bilinç konusuna erişmiş durumdalar ve buda bazen kimimizin iş hayatını da olumsuz etki edebiliyor. Bu beni son derece mutlu etti. Demek ki doğru yoldayız diye düşünüyorum. Biz sağlık çalışanları bu gibi etkinliklerle üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz ama öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu bilinciyle hareket eden biz hekimler onların yardımına son derece muhtacız. Sizlerin desteğine son derece muhtacız. “dedi.
Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam'ın konuşmasının ardından Cumhuriyet Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İbrahim Gül okul müdürlerine kalp sağlığı ile ilgili eğitim verdi.

Kalp sağlığı farkındalığı için bir araya geldiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”