“Üniversiteyi niteliksiz kişiler yönetiyor” 
Reklamı Geç
Advert
Advert

“Üniversiteyi niteliksiz kişiler yönetiyor”

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Cumhuriyet Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve yönetim kadrosunu adeta topa tuttu. Karasu, “Cumhuriyet Üniversitesi’ne geçtiğimiz yıl atanan yönetim üniversitenin yıllardır süren yapısıyla oynamaya, üniversiteyi bir bilim yuvasından çıkartıp siyasi amaçları doğrultusunda yönetmeye başladı. Sivas’ın bacasız sanayisi olan Cumhuriyet Üniversitesi, ne yazık ki niteliksiz, kalitesiz insanlarla, konusunda uzman olmayan kişilerle yönetilmeye devam ediyor” dedi.

“Üniversiteyi niteliksiz kişiler yönetiyor”
“Üniversiteyi niteliksiz kişiler yönetiyor” Sivas Memleket
Bu içerik 1799 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ulaş Karasu, Cumhuriyet Üniversitesi yönetimini zehir zemberek sözlerle eleştirdi.  Cumhuriyet Üniversitesinin bilim yuvası olmaktan çıkarıldığını vurgulayan CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu: “Üniversiteyi bir cemaat yurdu, bir tarikat yurdu sanarak yönetmeye kalktılar. Ne yazık ki niteliksiz, kalitesiz insanlarla, konusunda uzman olmayan kişilerle üniversite yönetilmeye devam ediliyor” dedi. 


Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin göreve geldiği günden itibaren yaptığı değişikliklerle oldukça fazla tepki topladığını aktaran Karasu: “Cumhuriyet Üniversitesi’ne geçtiğimiz yıl atanan yönetim seçildikten sonra üniversitenin yıllardır süren yapısıyla oynamaya, üniversiteyi bir bilim yuvasından çıkartıp siyasi amaçları doğrultusunda yönetmeye başlamıştır. Biz bir süre üniversitenin izlemiş olduğu bu politikalara ses çıkarmadık. İzleyip görelim ne yapacaklar daha yeni seçildiler dedik. En azından bir şans verelim dedik. Ama gördük ki biz konuşmadıkça onlar orayı dikensiz gül bahçesi sanarak sanki üniversiteyi bir cemaat yurdu bir tarikat yurdu sanarak yönetmeye kalktılar. Niteliksiz, kalitesiz insanlarla konusunda uzman olmayan kişilerle yönetmeye devam ediyorlar ne yazık ki. Üniversite yönetiminin bize karşı vermiş olduğu cevap bir yıldır bilimsel anlamda büyük yol kat eden üniversitenin en son açıkladı. İşte Türkiye’deki üniversiteler sıralaması. 50 üniversite içerisinde ne yazık ki 47. Sırada. Cumhuriyet Üniversitesi. Cumhuriyet Üniversitesi bugün öğrenciler tarafından tercih edilmeyen, 5 bin civarında kadrosu boş kalan yani bölümlere öğrenci gelmeyen bir üniversite noktasındadır. Üniversitenin yönetiminin tek derdi vardır. Temizlikçisinden personeline hocasına kadar siyasi amaç güderek insanlarla uğraşmaktır. Bugün Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde doktorlar birer birer kaçmaktadır. Üniversitedeki hocalar üniversiteyi birer birer terk etmektedir. Yine Üniversitesi borcunu ödeyemediği için ilaç firmaları veya malzeme tedariki yapan firmalar artık malzeme vermiyor. Üniversitenin bu noktada artık takipçisiyiz. Üniversite bize cevap verirken internet sitesinin yapım aşamasında olduğunu belirtip Atatürk fotoğrafı ve bayrak koymuş. Yani ayıptır. İnsanların aklı ile dalga geçmenin bir anlamı yoktur. CÜ Cumhuriyetin 50. Yılında kurulmuş cumhuriyet şehrinde kurulmuş bir üniversitedir. Üniversiteyi yöneten kim olursa olsun Atatürk’e de Cumhuriyete de bayrağa da saygı göstermek zorundadır. Bu kadar net” ifadelerini kullandı. 

“Üniversiteyi niteliksiz kişiler yönetiyor”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”