Gelişim Değişimle Başlar 

Gelişim Değişimle Başlar

Gelişim Değişimle Başlar
Gelişim Değişimle Başlar Sivas Memleket
Bu içerik 2394 kez okundu.

Kasım ayında yapılması planlanan ancak ertelenen Ticaret ve sanayi Odası (TSO) seçimleri öncesi, Başkan adayı Mustafa Eken, kendilerine eski listelerin verildiği iddiasını yineledi. Hedeflerinden de söz eden Eken, ‘’Bu bir hizmettir. Sivas tüccarı bize destek verirse, biz Sivas’a katkı sağlamaya yemin ettik, söz verdik. TSO’nun asli görevleri var.

 

Sivas Memleket gazetesine özel röportajda bulunan TSO Başkan adayı Doğa Koleji yönetim kurulu başkanı Mustafa Eken, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısındaki liste iddiasını tekrar yineledi ve kendilerine güncel olmayan listelerin verildiğini kaydetti.
Seçim çalışmaları kapsamında kendilerinin ellerinde listelerin olmadığını bir kez daha vurgulayan Eken, Ticaret ve sanayi odasından bir açıklama yapılarak iddiaların asılsız olduğu yönündeki açıklamaya da tepki göstererek, listenin şuan halen ellerine ulaşmadığını söyledi.
Ticaret ve sanayi odası tarafından basın kuruluşlarına yapılan açıklamada 2 listenin olmadığı, listelerin TOBB’tan yeni geldiği ve bu listelerin verileceği yönündeki açıklamaya istinaden Eken şunları kaydetti. “İddia ediyorum bizim elimizde halen eski listenin dışında bir liste yoktur. O listelerde de hiçbir şekilde telefon bilgileri yoktur. Bize verilen güncel olmayan listede firmanın sadece ismi ve adresi yazıyor. Ne bir telefon numarası, ne bir şirket yetkilisinin ismi yer alıyor. Bizim arkadaşlarımız elindeki liste ile kapı kapı, mahalle mahalle geziyorlar. Acaba bura mı diye. Hâlbuki adam adres olarak orayı göstermiş ama şirket yetkilisi başka yerde. Cep telefonu olsa veya şirket yetkilisinin ismi olsa ona ulaşırız. Bu tamamıyla bizim arkadaşlarımızın çalışmasını engellemektir.
Bu kanunen yasaktır deniliyor. Tamam o zaman ancak açık adresin kesinlikle bildirilmesi gerekiyor. Çünkü bizler bu seçimde adayız. Gördük ki, listelerdeki isimlere ulaşmamız dahi kısmen engellenmektedir. 2 gün önce TOBB’un sitesinde ‘nace’ kodları değişti. Bu değişikliği Sivas Ticaret ve sanayi odası talepte bulunuyor. TOBB’ta başvuruya göre çalışma yapıyor. Burada da 21 grup olması gerekirken ne yazık ki; 24 grup olduğunu gördük. 21 gruptaki üye sayımız şuan 24 gruba çıktı. Kim nerede oy kullanacak belli değil. Mesela ben kendimi 7. Grupta biliyorum belki yeni çalışma ile 23. grupta olabilirim. Ben buradan yine iddia ediyorum. Elimizde yeni bir liste yoktur. Biz bununla ilgili talepte bulunduk. Bir hafta önce arkadaşlar dilekçe verdiler. Ve halen bize yeni liste verilmedi. Halen TSO’dan yeni listelerin verilmesini bekliyoruz. Başkanımızın kamuoyuna yaptığı açıklamasını kabul ediyorum. Eğer TOBB’tan listeler yeni geldi ise listelerin bize pazartesi günü mutlaka verilmesi gerekiyor. Pazartesi günü talebimizin yerine getirilmesi halinde oda yönetimine teşekkür edeceğim. Zaten 24 gruba çıktı. 22. 23. ve 24. grupların kimler olduğunu bilmiyoruz. 21 grupta kalsaydı. Listeler geç gelse bile biz derdik ki, zaten 21 grup var 3 aşağı 5 yuları listeler aynı olur diye düşünürdük. Şimdi 24 gruba çıktığını biz söylemiyoruz. Bu TOBB’un kendi sitesinde yayınlandı. Yani arkadaşlar sıkıntılı bir seçim sürecindeyiz şu an. Biz sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz, Biz bu işe kolumuzu değil gövdemizi koyduk. Bizim karşı grup diye bir şeyimiz yok. Böyle bir düşüncemiz de yok. Şu anki arkadaşlarımızdan da Allah razı olsun. Onlar da Sivas için çalıştılar. Biz bu saatten sonra bayrağı daha ileriye nasıl götürürüz, Sivas’a daha iyi neler yaparız diye düşünüyoruz. Seçim tarihinden önce eğer biz bu listelerle çalışacaksak biz mağdur oluyoruz. Bu mağduriyetimizi Sivas esnafının ve tüccarının da bilmesini istiyoruz. Biz bu işe inandık, gövdemizi koyduk. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Allah da ne derse o olacak. Sivas halkı ve tüccarı her şeyin farkında. Bunu açık konuşuyorum. Hiçbirinin meclis üyeliğine ihtiyacı yok. Bu bir hizmettir. Hepimiz de gönüllü olarak bu işe girdik. Sivas tüccarı bize destek verirse, biz Sivas’a katkı sağlamaya yemin ettik, söz verdik. TSO’nun asli görevleri var. TSO her şey demek değildir. Belli görevleri olan örgüttür. Biz bu göreve gelirsek yatırımcıyı Sivas’a getirmek için mücadele vereceğiz. 17 yıllık yönetimde bir yorgunluk da var. Biz kan değişimi olursa daha iyi olacağını düşünerek yola çıktık. Gelişim Değişimle Başlar’’ dedi.

 

Gelişim Değişimle Başlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek