Sivas Belediyesi asfalt üretimini 5 kata çıkardı 
Reklamı Geç
Advert

Sivas Belediyesi asfalt üretimini 5 kata çıkardı

4 milyon TL ye mal olan asfalt üretimi tesisinden 2016 yılında 250 bin ton asfalt ürettiklerini belirten Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sivas Belediyesi çok güçlü ve iddialı. Hem ekipman hem de araç gereçlerimizi tamamladığımız için iş yapmak bize zor gelmiyor. 2016 yılı itibari ile 250 bin ton asfalt kullandık. Eski dönemde Sivas Belediyesi 50 bin ton asfaltı zor yapıyordu” dedi.

Sivas Belediyesi asfalt üretimini 5 kata çıkardı
Sivas Belediyesi asfalt üretimini 5 kata çıkardı Sivas Memleket
Bu içerik 305 kez okundu.

Mehmet TIRPAN
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 2016 yılında 250 bin ton asfalt ürettiklerini söyledi. Sivas Belediyesinin çok güçlü ve iddialı olduğunu kaydeden Başkan Aydın: “Hem ekipman hem de araç gereçlerimizi tamamladığımız için iş yapmak bize zor gelmiyor. 2016 yılı itibari ile 250 bin ton asfalt kullandık. Eski dönemde Sivas Belediyesi 50 bin ton asfaltı zor yapıyordu” dedi.
Sivas’ın sokakları ve caddeleri pırıl pırıl olana kadar asfalt üretimine tempolu bir şekilde devam edeceklerini aktaran Aydın: “2015 yılında 4 milyon para harcayarak tesis kurduk. Asfaltın alt malzemesi için ocak aldık. Şehirde inşaat atıkları, kaldırımlardan çıkan taşları eskiden çöpe atıyorduk. Şimdi kurduğumuz tesise o malzemeler götürülüyor ve işliyoruz. İnşaat atıklarını tesisdeki makinenin içerisine atıyorsunuz ve ayrıştırıyoruz. Ayrıştırma sırasında inşaat atıklarının içerinde bulunan demirler de ayrıştırılıyor. Yani atıklardan demiri, toprağı ve mıcır olarak kullanacağımız parçaları birbirinden ayırıyoruz. Tesis sayesinde elde ettiğimiz değişik ebatlardaki mıcırı asfaltın alt malzemesi olarak kullanıyoruz. Yine elde edilen toprağı gübre gibi kullanıyoruz. Asfaltı ne kadar kalın atarsanız atın altı sağlam yapılmamışsa yol çöküyor. Bizim yaptığımız çalışmaların kalıcı olması lazım. Sivas’ta da yapılaşmamış mahalleler var. Çeşitli sebeplerle yeni yapılan asfalt kesiliyor. Kesilen asfaltın ömrü yarı yarıya düşüyor. Biz oradaki yolu asfalt yapıyorsunuz ama o civarda inşaat çalışması yapılıyor. Mecburen su ve kanalizasyon için asfalt kesiliyor. Vatandaşlara ve müteahhitlere ekimden sonra kazı yaptırmamaya çalışıyoruz. Çünkü ekim ayından sonra yapılan sıcak asfalt sağlıklı olmuyor” ifadelerini kullandı.

 

Sivas Belediyesi asfalt üretimini 5 kata çıkardı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”