Patlayan doğalgaz borusu paniğe neden oldu 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Patlayan doğalgaz borusu paniğe neden oldu

Patlayan doğalgaz borusu paniğe neden oldu
Patlayan doğalgaz borusu paniğe neden oldu Sivas Memleket
Bu içerik 334 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas'ta alt geçit çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı. Huzur Mahallesi Şehitler Parkı önünde Sivas Belediyesi tarafından sürdürülen alt geçit çalışmasında, kepçenin doğalgaz borusunu delmesiyle patlama meydana geldi. Patlama esnafında çevredeki vatandaşlar oldukça korktu. 
Patlamayla ilgili açıklamalarda bulunan Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, altyapı çalışması sırasında doğal gaz çelik hattına zarar verilmesi sonucu patlama olduğunu söyledi.Patlama sırasında yaralanan olmadığını aktaran Yıldırım: “Patlama ile ilgili ihbar geldiğinde ekiplerimiz hemen olay yerine intikal ederek gaz akışını kesti ve gerekli tüm güvenlik önlemleri alındı. Hasarın hızla giderilerek şehre gaz arzının yeniden sağlanması için çalışmalar başladı” dedi.
Teknik ekibin şebeke üzerinde gerekli onarım çalışmalarına başladığını aktaran Yıldırım: “Sivas Belediyesinin tünel kavşak çalışması sırasında taşeron firma tarafından sabah saatlerinde yapılan kazı sırasında doğal gaz hattı hasar aldı. Patlama da çok şükür yaralanma veya can kaybı olmadı. Olay sırasında ve sonrasında bölge halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak bir durum yaşanmamış olup, olay yerine süratle ulaşan teknik ekiplerimiz tarafından çevre emniyeti, can ve mal güvenliği ivedi bir şekilde sağlanarak kontrolsüz gaz çıkışı engellendi. Bu olay vesilesiyle, doğal gaz hattımızın bulunduğu cadde ve sokaklarda yapılacak her türlü kazı çalışmasından mutlaka dağıtım şirketimizin haberdar edilmesi ve kazı çalışmalarının titizlikle yapı la sının önemini vurgulamak istiyoruz. Bu olay kış ortasında meydana gelseydi. Sivaslı hemşehrilerimiz bu dikkatsizlik nedeniyle yok yere zor durumda kalacaktı” ifadelerini kullandı.

Patlayan doğalgaz borusu paniğe neden oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”