Beterin beteri var 
Reklamı Geç
Advert

Beterin beteri var

Türkiye’de 87 ilin ihracat verilerinde Sivas 61’inci sırada yer alarak en az ihracat yapan iller arasına girdi. 2017 yılının ilk sekiz ayında yapılan ihracatın baz alındığı verilere göre Sivas 47 bin dolarlık ihracat yaparken, son sıradaki Bayburt’un 66 dolarlık ihracat yapması ‘Beterin beteri var’ dedirtti.

Beterin beteri var
Beterin beteri var Sivas Memleket
Bu içerik 1863 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas’ta ‘sanayisinin sürekli geliştiği’ yönünde yapılan açıklamalara yapılan eleştiriler, verilerle destekleniyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi, 2017 yılı Ağustos ayının sonuna kadar tüm illerde gerçekleştirilen ihracat verilerini açıkladı. 87 il arasında en çok ihracatı 40 milyon 820 bin dolarlık ihracat ile İstanbul alırken, Sivas 47 bin 288 dolarla 61’inci sırada yer aldı. Listenin son sırasındaki Bayburt’un 66 dolarlık ihracatı, Sivas sanayisini eleştiren kesimin ironisine neden olarak ‘Beterin beteri var’ dedirtti.

98 ülkeye ihracat

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin verilerinde, Sivas’ta üretilen ürünler 98 ülkeye ihraç edildiği bilgisine de yer verildi. Sivas’ın ihraç kalemleri arasında çelik, çimento, cam seramik ve toprak ürünleri, demir ve demir dışı metaller, deri ve deri mamulleri, diğer sanayi ürünleri, halı, hazır giyim ve konfeksiyon, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri, kimyevi maddeler, kuru meyve ve mamulleri, madencilik ürünleri, meyve ve sebze mamulleri, mobilya kağıt ve orman ürünleri, su ürünleri ve hayvansal ürünler, tekstil ve hammaddeleri, yaş sebze ve meyve, zeytin ve zeytinyağı yer alıyor. Bu ürünler ise; Afganistan, Almanya, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan-Nahçıvan, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Devletler, Birleşik Krallık, Bosna-Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Bursa Serbest Bölgesi, Cezayir, Cıbuti, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Danimarka, Ekvator, Fas, Finlandiya, Fransa, Gana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore Cumhuriyeti, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Hollanda Antileri, Honduras, Hong Kong, Irak, İran, İspanya, İsrail, İstanbul Serbest Deri Bölge, İsveç, İsviçre, Filistin, İtalya, Japonya, Kamerun, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, KKTC, Kocaeli Serbest Bölge, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Kuveyt, Liberya, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya,  Maldiv Adaları, Malta, Mauritius, Meksika, Mısır, Moldavya, Myanmar (Burma), Nepal, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Peru, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Senegal, Seyşel Adaları, Singapur, Sırbistan, Somalı, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Uruguay, Ürdün, Yeni Zelanda ve Yunanistan’a ihraç ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”