“KÖY-DES’e 40 Milyon TL harcandı”

“KÖY-DES’e 40 Milyon TL harcandı”

Sivas Valisi Davut Gül, ilçelerde ve köylerde yapılan çalışmalar hakkında kaymakamlardan bilgi aldı. KÖY-DES kapsamında kırsalda 320 proje yürütüldüğünü aktaran Vali Gül: “Sivas'ta devam eden 320 projemiz var. Bunların önemli bir miktarı bitti. KÖY-DES kapsamında 40 milyon lira harcandı” dedi.

“KÖY-DES’e 40 Milyon TL harcandı”
“KÖY-DES’e 40 Milyon TL harcandı” Sivas Memleket

 

Mehmet TIRPAN

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖY-DES) İl Tahsisat Komisyonu 2017 yılı eylül ayı değerlendirme ve kaymakamlar toplantısı Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi.  

Sivas İl Özel İdaresi encümen salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan, Zihni Yıldızhan, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, kaymakamlar, genel sekreter yardımcısı Mevlüt Soysal ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yanı sıra yönetim, ekonomik, sağlık, sosyal yardım, kültür, spor, çevre ve şehircilikle ilgili konular görüşüldü. KÖY-DES kapsamında kırsalda yürütülen hizmetlerin de ele alındığı toplantıda ilçe kaymakamları yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Davut Gül'e bilgi verdi.

Toplantıda görüşlerini dile getiren Vali Gül, "Vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, il genel meclis başkanımız ve ilgili kurum müdürlerimizle beraber KÖY-DES'in eylül ayı değerlendirme toplantısını yapıyoruz. Sivas'ta devam eden 320 projemiz var. Bunların önemli bir miktarı bitti” dedi.

Sivas’ta devam eden çalışmaların yıl sonuna kadar tamamen bitirileceğini aktaran Gül: “İnşallah aralık ayı sonuna kadar bu yıl içerisinde tamamen bitmiş olacak. Bu sene KÖY-DES'de Sivas'ta harcanan para 40 milyon lira civarındadır. Bu İl Özel İdaresi'nin kaynakları dışında merkezi hükümet tarafından karşılanan bir rakam. İnşallah 2018 yılı içerisinde de bu yıl yapılmayan, eksik kalan projeler hem İl Özel İdaresi'nin kaynakları hem de KÖY-DES'in ödenekleri ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecektir. Projelerin uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

“KÖY-DES’e 40 Milyon TL harcandı”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
YOLSUZLUK İDDİASI
YOLSUZLUK İDDİASI