Yıkım çalışmalarında sona gelindi 
Reklamı Geç
Advert

Yıkım çalışmalarında sona gelindi

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi binasındaki yıkım çalışmalarında sona gelindi. Bölgede hummalı bir şekilde çalışan ekipler önümüzdeki günlerde o alana yapılması planlanan okulun temelini kazacak.

Yıkım çalışmalarında sona gelindi
Yıkım çalışmalarında sona gelindi Sivas Memleket
Bu içerik 1703 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas’ın en eski imam hatip liselerinden birisi olan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yıkım çalışmaları sürüyor. Çevreye rahatsızlık verilmemesi adına itfaiyeden yardım alan yıkım ekibi çalışmalarında sona yaklaştı.

Geçtiğimiz aylarda, günümüz şartlarına uygun olmayan ve ihtiyaca cevap verme konusunda yetersiz olan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yıkımı için karar alınmıştı. Kararın ardından yıkım çalışmalarına başlandı. Çarşıbaşı Mahallesi’nde bulunan okul yıkıldıktan sonra yerine modern, çağın gereklerine uygun bir okul inşa edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017 yılı yatırım programında yer alan okul inşaatının kısa süre içerisinde temelinin atılması planlanıyor. Öte yandan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, yeni okul inşa edilene kadar Kılavuz bölgesindeki Şeyh Şamil İlköğretim Okulu’na taşınacak.

10 BİNDEN FAZLA MEZUN VERDİ

İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Efendi ile arkadaşlarının bizzat çalışarak yaptığı okul 1962 yılında eğitim ve öğretime açılmıştı. Sivas’ın en eski okulları arasında yerini alan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 10 binden fazla mezun vererek çok sayıda aydının yetişmesine vesile oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”