90 sağlık evi hizmet verecek 
Reklamı Geç
Advert
Advert

90 sağlık evi hizmet verecek

İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Fikret Doğruyol, “Sivas merkez ve ilçelerde açık olan 93 sağlık evi bulunmakta olup, bahsedilen atamalar yapılması halinde 90 sağlık evi personeliyle hizmet veriyor duruma gelecektir” dedi.

90 sağlık evi hizmet verecek
90 sağlık evi hizmet verecek Sivas Memleket
Bu içerik 1595 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havale edilmiş olan;  Suşehri İlçesi Çataloluk Köyü’nde sağlık personeli olmadığından hizmet veremeyen sağlık ocağının durumunun incelenmesi hakkındaki önergede görüşüldü. Konuya ilişkin olarak hazırladıkları rapor hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Fikret Doğruyol, “Suşehri İlçesi Çataloluk Köyü sağlık evinde içinde bulunduğu 20 sağlık evi için ise 4B sözleşmeli ebe personel alımı planlanmış olup, yakın bir tarihte personel alınacağını Sivas Halk Sağlığı Müdürü komisyonumuza bildirmiştir” dedi.

Sivas Merkez ve ilçelerde 93 sağlık evinin bulunduğunu da aktaran Doğruyol: “Önergeyle ilgili olarak komisyonumuzca gerekli çalışmalar yapılmış ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden konuya ilişkin bilgiler alınarak rapor hazırlanmıştır. Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanlığı tarafından ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan 30 adet sağlık evi için Temmuz ayı içerisinde 4924 sayılı kanun kapsamında sözleşmeli ebe personel ataması yapılmış ve evrak işlerinin devam etmekte olduğu bilgisi alınmıştır. Ayrıca, Sivas merkez ve ilçelerde açık olan 93 sağlık evi bulunmakta olup, bahsedilen atamalar yapılması halinde 90 sağlık evi personeliyle hizmet veriyor duruma gelecektir” ifadelerini kullandı.

Görüşülen önergenin ardından yine komisyona havale edilmiş olan Akbaba Köyü eski yolunun İl Özel İdaresi 1. derece yol ağına alınması için hazırlanan rapor kabul edildi. Akbaba Köyü eski yolu 1. Derece yol ağına alındı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”