“Kimsenin kaygılanmasına gerek yok” 
Reklamı Geç
Advert

“Kimsenin kaygılanmasına gerek yok”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş sınavının (TEOG) kaldırıldığını yeni sistem üzerinde çalışma yapıldığını belirterek: “Hiç kimsenin kaygılanmasına gerek yok. En kısa zamanda velilerimizin önüne bir sonuç çıkaracağız. Benim de TEOG'dan geçmiş evladım var. TEOG'un ne olduğunu iyi biliriz” dedi.

 “Kimsenin kaygılanmasına gerek yok”
 “Kimsenin kaygılanmasına gerek yok” Sivas Memleket
Bu içerik 1563 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş sınavının (TEOG) kaldırıldığını TEOG'un yerine gelecek sistemi ise 1 ay içinde Bakanlar Kurulu'na sunacaklarını söyledi.

Türkiye'nin şu andaki eğitim seviyesinin, geçmiş yıllardan çok çok ilerde olduğunun altını çizen Bakan Yılmaz: “Eğitim sistemiyle ilgili 'TEOG'un kaldırılmasına karar verildi. TEOG'un kaldırılması da Türkiye'nin önünün açılması. Evlatlarımızı yarış atı konumuna koyduk yani. İnanın evlatlarımız büyüyor, büyüdüğünü fark edemiyorsunuz. Etüd merkezleri ne kadar artmıştı değil mi? Niye arttı? TEOG yüzünden arttı” dedi.

Bu yıl sınav yapılmayacağını aktaran Yılmaz: “Sınav mutlaka öğretim programının ayrılmaz bir parçasıdır. Ölçme değerlendirme olmadan evlatlarınızın hangi seviyede olduğunu bilemezsiniz. Dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olabilmek için eğitimin kalitesini artırmak lazım. Yeni sistemle ilgili bakanlığımız çalışma yapıyor. Bakanlar Kurulu'na sunacağız. Çıkan kararı da milletimize sunacağız. Özü şu, hiç kimsenin kaygılanmasına gerek yok. En kısa zamanda velilerimizin önüne bir sonuç çıkaracağız. Benim de TEOG'dan geçmiş evladım var. TEOG'un ne olduğunu iyi biliriz. Milletimizin geleceğe yönelik umutlarını karartmak istiyorlar. 18 milyon evladımızın hiçbirisinin kaygı duymasını istemem. Eğitim sisteminin kalitesini artırmak için bu sınav sistemini değiştirmek zorundayız. Yeni liseye geçiş sistemi üzerinde de çalışıyoruz. Eğitim üzerine 'sözüm var' diyenler görüşlerini bize göndersinler. En kısa zamanda velilerimizin önüne bir sonuç çıkaracağız. Üniversiteye giriş sınavları üzerinde de çalışılıyor zamanı olgunlaştığında halkın önüne sunulacak. En katılımcı müfredatı hazırladık, olanla değil olmayan şeylerle suçluyorlar.  Çocuklarımıza Atatürkçülük ile ilgili kazanımları vermediğimizi kimse söyleyemez. Evlatlarımızın daha bilimsel bir sistem içerisinde eğitimini tamamlamalarını istiyoruz, eksiklik varsa bildirilsin tamamlamaya hazırız. Milli Eğitim Bakanlığımız ölçme değerlendirme konusunda Türkiye'nin en uzman kuruluşu. Bu yıl ilk defa, sosyal, kültürel, spor faaliyetlerini öğrencilerimizin, kayıt altına alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kimsenin kaygılanmasına gerek yok”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi