Yeni eğitim yılı CÜ’de çileli başladı 

Yeni eğitim yılı CÜ’de çileli başladı

Farklı illerden gelerek gelişen ve büyüyen Sivas’ta öğrenim görmek isteyen öğrenciler Cumhuriyet Üniversitesinin ulaşım ile ilgili aldığı karara tepkili. Kentin farklı bölgelerinden tek bilet kullanarak halk otobüsleriyle Cumhuriyet Üniversitesi’ne giden öğrenciler, otobüslerin güvenlik gerekçesiyle kampüs içerisine alınmaması nedeniyle fakültelerine yaklaşık 20 dakika yürüdükten sonra ulaşabiliyor.

Yeni eğitim  yılı CÜ’de çileli başladı
Yeni eğitim  yılı CÜ’de çileli başladı Sivas Memleket
Bu içerik 7676 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin fakültelerine ulaşımında kolaylık sağlamak adına hayata geçirilen tek bilet uygulaması takdir toplarken Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin güvenlik gerekçesiyle halk otobüslerini üniversite kampüsü içerisine almama kararı bu kadarına pes dedirtti. Cumhuriyet Üniversitesi yönetimin aldığı bu  karar öğrencileri adeta çileden çıkardı. Tepkilerini sosyal medya aracılığıyla dile getiren öğrenciler her geçen gün Cumhuriyet Üniversitesinin aleyhine paylaşımlarda bulunuyor. Sanal ortamda dolaşan olumsuz görüşler nedeniyle Sivas’a gelerek öğrenimi devam ettirmeyi düşünen öğrencileri de olumsuz etkiliyor. Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas merkez arasındaki kopukluğu çözmek adına uygulamaya konulan tek bilet uygulaması öğrenciler ve vatandaşlar tarafından takdir topladı. Her semtten Cumhuriyet Üniversitesine giden ama son durakta inerek fakültelerine yürüyerek gitmek zorunda kalan öğrenciler, Cumhuriyet Üniversitesi Yönetimin güvenlik sebebi ile başlattığı uygulamadan acilen vazgeçilmesi gerektiğini dile getiriyor. Tepkilerini sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla dile getiren öğrenciler, “Otobüsler bizi Cumhuriyet Üniversitesi Camisinin orada bırakıyor. Cumhuriyet Üniversitesi yönetimin almış olduğu karar doğrultusunda güvenlik sebebi ile halk otobüsleri fakülte içerisine alınmıyor. Fakültelere gidebilmek için her hangi bir rink de bulunmuyor. Derslere girmek için kışın soğuk da yazın ise sıcak da farklı engeller aşarak eğitim gördüğümüz fakültelere gitmeye çalışacağız. Güvenlik tedbirleri artırılsın ama bu kadar da abartılmanın anlamı ne. 50 bini aşan nüfusu ile gün geçtikçe büyüyen Üniversite’nin ulaşım sorununa çözüm bulundu ama şimdide fakültelerimize gitmek de sıkıntı yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
metin     2017-09-20 rektörün umurunda mı o ancak eş,dost,yeğen atama işleriyle ilgilensin.yazık günah değil mi okuyan çocuklarımıza acaba kendi çocuğu böyle üniversitede okusa ne der.ayrıca bir şey daha yazayım sayın rektör ak parti aleyhine çalışmaktadır.çünkü belediye tek biletle üniversiteye ulaşım sağlıyor,sayın rektörde bu hizmeti elinden geldiğince baltalıyor.sivas ak parti yöneticilerinin dikkatine.selamlar
Kürşat     2017-09-20 Biz sayın rektörümüz ve yönetimin aldığı her karardan memnunuz. Hiç kimse hocamızı kötüleyemez. Sizin cebinize para koymuyor, rant kavgalarınıza ortak olmuyor diye hocaya sallamayın. Sorun zaten çözülmüş durumda. Kimse sıkıntı çıkarmaya çalışmasın. Burda bir sıkıntı varsa o da yerel yönetimin suçudur. Kendisi bizzat söyledi belediye otobüslerini sokmam içeri rektörlük çaresine baksın diye.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek