Vatankulu güven tazeledi 
Reklamı Geç
Advert

Vatankulu güven tazeledi

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi´nin 5’inci olağan genel kurulu toplantısını gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda Ömer Vatankulu yeniden başkanlık görevine devam etti. Vatankulu, ‘’Amacımız; topluma bağlı, cesur, kararlı, açık yüreklilikle konuşmasını bilen yönetim kadroları oluşturmaktır’’ dedi.

Vatankulu güven tazeledi
Vatankulu güven tazeledi Sivas Memleket
Bu içerik 1258 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi´nin 5’inci olağan genel kurulu gerçekleştirildi. TCDD 4 İşletme Düğün salonunda gerçekleştirilen kongrede, tek liste ile mevcut başkan Ömer Vatankulu yeniden görevi üstlendi.   Genel kurula Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika başkanları ve üyeler katıldı. Kongrede yaptığı konuşmada, şuana dek yapılanları ve hedeflerini anlatan Vatankulu, ‘’Sivil toplum örgütleri bilinçli ve ortak hareket etme kültürünün bir gereği olarak ortaya çıkmıştır” diyen Vatankulu, “Bu yapılar içerisinde çalışan sendikalar çok daha fazla önem arz etmekte, çalışan ve işveren arasında köprü görevi görmektedir. Yeri geldiğinde çalışanın hakkını korumak, var olan sorunlara çözüm üretmek gibi görevleri yerine getirirken bir yandan da proaktif şekilde muhtemel sorunları ortaya çıkmadan tedbir alarak bertaraf etmek zorunda olduğumuzu belirtmek isterim. Her geçen gün sosyal beklenti ve sorunlar daha farklı ve karmaşık bir yapıya bürünmektedir. Bu ise profesyonel ve daha deneyimli yönetim gerekliliğini beraberinde getirmektedir. Geçmişte beraber edindiğimiz tecrübe ve deneyimle gelecekte daha etkin ve verimli bir dönem yaşayacağımıza inancımız tamdır. Yeni yönetimimizle beraber kararımızın net niyetimizin ise halis olduğunu memnuniyetle belirtmek isterim.

Dışarıdan kölelik gibi gözüken şeyin açıklaması asıl niyetimizde gizlidir. Rabbim birliğimizi daim eylesin; güzel vatanımızda daha nice hayırlı hizmetler yapmayı bizlere nasip eylesin. Sendikaların, diğer sivil toplum kuruluşlarının kurumsal yapıları hem güçlü hem de icracı olur. Amacımız birlikte daha da büyüyerek temsil gücümüzü artırmak, gelecekte yeni yönetimleri oluşturacak dinamik, cesur ve bilinçli kardeşlerimizi hedeflerimiz doğrultusunda yetiştirmektir. Üyesi olduğu topluma bağlı cesur, kararlı, açık yüreklilikle konuşmasını bilen yönetim kadroları oluşturmaktır. Ne mutlu bize ki aramızda bu hedeflere birlikte yürüyecek dava, gönül adamı olmuş çok sayıda kardeşimiz mevcuttur. Ulaştırma Memur-Sen olarak ulaştırma hizmet kolundaki çalışan haklarının ve süregelen aksaklıkların her zaman takipçisi olacağız. Sendikamızın 5. olağan kongresinin ulaştırma iş kolunda çalışan bütün kardeşlerimize ve ülkemize hayır getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Oylamaya sunulan listede yönetim kurulu; Ömer Vatankulu, Behzat Şimşek, Halim Bülbül, Uğur Tuğrul, Halil Topcu, Ayhan Darıcı ve Mesut Simhak olarak belirlenirken, Denetim Kurulu asil üyeleri ise Fatih Poyraz, Süleyman Yılmaz, Yasir Acı oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”