Karşıyaka’ya 13 milyon yatırım yapıldı 

Karşıyaka’ya 13 milyon yatırım yapıldı

Karşıyaka’ya 13 milyon yatırım yapıldı
Karşıyaka’ya 13 milyon yatırım yapıldı Sivas Memleket
Bu içerik 356 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Karşıyaka Mesire alanının Paşabahçe’den sonraki en büyük mesire alanı olduğunu 7 milyon TL harcandığını söyledi.

Yeni bir mesire alanı olmasına rağmen o bölgede oldukça fazla yoğunluk olduğuna dikkat çeken Aydın: “110 dönümlük alana Karşıyaka ve Sivas’a değer katan güzel bir proje yaptık. Mesire alanının Sivas Belediyesine maliyeti 7 milyon. Oradaki tepeye yap-işlet devret modeli ile tesis inşaatı başlattık. O tesiste düğün, toplantılar ve çeşitli organizasyonlar yapılacak. O tesisin maliyeti ise 6 milyon. Toplamda 13 milyonluk ciddi bir projeyi Karşıyaka mahallesine kazandırmış olduk” dedi.

Çamlık diye bilinen bakımsız alanı hem Karşıyaka hem de Sivas’ın geneline alternatif bir mesire alanı olacak şekilde projelendirdiklerini vurgulayan Aydın: “Tepeye yapılacak olan tesisin ardından Karşıyaka Mahallesine 13 milyonluk yatırım yaptık. O bölgedeki arsa ve ev fiyatlarında da artış yaşandı. Şehrin geneline hitap eden güzel bir proje oldu. Karşıyaka da 12 yıl öncesine kadar arsa fiyatları oldukça düşüktü. Bugün arsa ve parsel fiyatları oldukça arttı. Biz yaptığımız projelerle halkımızı zenginleştirmek istiyoruz. Sivas’ın değeri artarsa Sivaslının da değeri artar. Yine Karşıyaka Bölgesinde ciddi bir alt yapı çalışması yaptık. Doğalgaz ve altyapı çalışmaları tamamlandı. Karşıyaka sıcak asfaltla bu sene buluştu” şeklinde konuştu.

2018 YILINDA TAMAMLANACAK

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın devam eden Karşıyaka Köprüsünün inşaatını gezdi. Yüklenici firmadan inşaat çalışmaları hakkında bilgi alan Aydın: Karşıyaka köprüsünün ayakları yapılıyor. Kazık çalışmaları yaplıyor. Köprüden sonra yol çalışmaları devam edecek. Köprülü kavşak projemizde bu bölgede uygulamaya girecek” dedi.

Yeni Yapılan Karşıyaka köprüsünde çalışmalar şuan devam ediyor. Kazıklar tamamlandı. Belli bir aşamaya geldi. 2018 yılı içerisinde Karşıyaka köprüsü tamamlanacak. Karşıyaka köprüsü Kızılırmak’ın üzerine yapılan bir köprü. Oradan yol DSİ kavşağına uzanıyor. O Bölgeye üst geçit yapıyoruz. Sözleşmeleri imzaladık” ifadelerini kullandı.

 

 

Karşıyaka’ya 13 milyon yatırım yapıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek