Hatırlamak isteyene her şey fırsat 

Hatırlamak isteyene her şey fırsat

Hatırlamak isteyene her şey fırsat
Hatırlamak isteyene her şey fırsat Sivas Memleket
Bu içerik 562 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Bu yıl 6.sı düzenlenen Sivas Kitap Günlerinde 90 tane yayın evi birçok yazar katıldı. Çeşitli etkinlikler, imza günleri ve söyleşilerin düzenlendiği Fuarda  Tokat Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Kaya’nın Türk Halk Oyunları Fiziksel ve Zihinsel Boyutları adlı kitabının satış gelirleri Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne bağışlandı. 
Birinci basımında 500 adet basılan kitap 6. Sivas Kitap Günleri’nde de satışa sunuldu elde edilen gelir ise Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne bağışlandı. Bu kitabın bütün satış gelirlerinin Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma Derneğine bağışlanacağını belirten Dr. Mustafa Kaya, “6. Sivas kitap günleri standında düzenlediğimiz satış ve imza programı etkinliği sonunda elde ettiğimiz geliri, Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği hesabına yatırdık. Bu satışın gerçekleşmesinde standımızı ziyaret ederek katkı sağlayan dost ve akrabalarıma, kıymetli hemşerilerime ve Sivas Halk Oyunları camiasına gönülden teşekkür ederim. Aziz şehitlerimizin ruhları şad mekânları cennet olsun” dedi.
Ekim ayında Tokat’ta da bir imza günü düzenleyeceğini belirten Kaya, “ Tokat imza günü etkinliğimizden elde edilen geliri de Tokat Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne bağışlayacağız” dedi.
Kaya ayrıca şunları ekledi, “ Amacımız Şehit ailelerine ve Gazilere maddi anlamda yakınlıktan ziyade manevi olarak da yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve bunun farkındalığını yaratmak. Kitabımızın ilk sayfasında da yer aldığı gibi ‘Başta 15 Temmuz Şehitleri ve bütün aziz Şehitlerimizin anısına’ bütün şehit ailelerimizin ve Gazilerimizin yanında olduğumuzu bildirmek isterim” dedi.
Kaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da randevu talep ettiklerini ve Cumhurbaşkanına da bu kitabı hediye etmek istediğini ekledi.

Hatırlamak isteyene her şey fırsat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek