‘Bilimsel çalışmalar yapmalıyız’ 
Reklamı Geç
Advert
Advert

‘Bilimsel çalışmalar yapmalıyız’

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesinin bilimsel çalışmalarla ön plana çıkması gerektiğini vurgulayarak, ‘’43 yıllık bir üniversite ve Türkiye’de kurulan 13’üncü Üniversite. Biz burada bilimsel çalışmaların ön plana çıkmasını istiyoruz. Biz rektörlük olarak bilimsel çalışmaların sürekli arkasındayız, ne yapılması gerekiyorsa onu da yaparız” dedi.

‘Bilimsel çalışmalar yapmalıyız’
‘Bilimsel çalışmalar yapmalıyız’ Sivas Memleket
Bu içerik 1409 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi’nde “Plevral Hastalıklar Sempozyumu” düzenlendi. Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Behsan Önal Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İlker Toker, Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türk Göğüs Cerrahisi Plevra Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Ekber Şahin ile çok sayıda katılımcı katıldı.

Programda konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Üniversitemiz 43 yıllık bir üniversite ve Türkiye’de kurulan 13. Üniversite. Şu an 56 bin öğrencimiz var ve biz burada bilimsel çalışmaların ön plana çıkmasını istiyoruz. Biz rektörlük olarak bilimsel çalışmaların sürekli arkasındayız, ne yapılması gerekiyorsa onu da yaparız” dedi.

Sivas’ın Anadolu’nun önemli şehirlerinden birisi olduğuna dikkat çeken Yıldız: “Sivas Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyetin kuruluşunda önemli görevler yapmış bir şehir. Fakat Sivas her nedense dışarda hep farklı algılandı. Sivas’a gelirken birçok hocamız diğer sempozyumlara gelenler de Sivas’a ilk kez gelen hocalarımızla görüştüğümüzde Sivas’a endişeli bir bakış vardı. Ama Sivas’a gelip gittikten sonra da Sivas’ın çok güzel bir şehir olduğunu hep söylemişlerdir. Gelen hocalarımız daha sonraki karşılaşmalarımız da hep güzel şeyler anlatmışlardır. Umuyorum siz de bunu göreceksiniz. Ben bu sempozyumun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ekber Hocama ve ekibi ile katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türk Göğüs Cerrahisi Plevra Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Ekber Şahin ise, “Bu Sivas’ta düzenlediğimiz ikinci sempozyum. Daha önce böyle bir destek görememiştik maalesef. Ayrıca dernek başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine bu sempozyumun burada gerçekleştirilmesi için verdikleri katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi