57 Halı sahanın ihalesi yapıldı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

57 Halı sahanın ihalesi yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sivas Valiliği ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ilimizde bulunan 58 köye halı sahaya yapılıyor. Yapılması planlanan 58 halı sahanın 57’sinin ihalesi yapıldı.

57 Halı sahanın ihalesi yapıldı
57 Halı sahanın ihalesi yapıldı Sivas Memleket
Bu içerik 1481 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak, Yapımları planlanan 58 adet halı sahanın 57 tanesinin ihale edildiğini söyledi.

1 adet halı sahanın ihalesinin ise Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihalesinin yapılacağını kaydeden Budak: “43 adet saha İl Özel İdaresi bütçesinde ihale edilmiş toplam ihale bedeli 7 milyon 842 bin 278 TL’dir. 14 adet saha Spor Toto kaynaklı olup ihale bedeli 2 milyon 810 bin 875TL” dedi.

İhalesi yapılan çalışmaları devam eden 57 adet sahanın toplam ihale bedelinin ise 10 milyon 653 bin 153 TL olduğunu aktaran Budak, “İhalesi yapılan ve ihale aşamasında olan 1 adet sahamızla birlikte 58 sahamızın yapıldığı yerleşim yerlerinin toplam 62 bin 520 nüfusu bulunmaktadır. Söz konusu sahaların üzerinin kapatılması düşünülür ise yapılan piyasa araştırmalarına göre 30x50 ölçülerinde bir sahanın üzerinin kapatılması için beton akşamları demir, branda ve yerinde uygulama yapılması yaklaşık 250 bin TL +KDV olduğu bunun içinde her bir saha için 280 bin TL ödenek ayrılması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

HALI SAHA YAPILACAK 58 KÖY

Merkez-Alahacı, Merkez-Çallı, Merkez-Demirçelik (Körtuzla), Merkez-Durdulu, Merkez-Gazi Bey, Merkez-Gaziköy, Merkez-Güney, Merkez-Gümüşdere, Merkez-Hanlı, Merkez-Kayadibi, Merkez-Kurtlapa, Merkez-Olukman, Merkez-Ovacık, Merkez-Yakupoğlan, Akıncılar-80. Yıl ilkokulu (Yeşilyazı Mh), Altınyayla-Kale Mahallesi, Divriği-Atatürk Yatılı Ortaokulu, Gemerek-Eğerci, Gemerek-Eskiyurt, Gemerek-Yeniköy, Gürün-Ayvalı, Gürün-Beypınar, Gürün-Camlıca, Gürün-Yolgeçen, Gürün-Eskihamal, Hafik-Merkez, İmranlı-Türkeşlik, Kangal-Çetin Kaya, Kangal-Havuz, Koyulhisar-Aksu, Suşehri-aş. Sarıca, Suşehri-Esenyaka, Şarkışla-Akçakışla, Şarkışla-Cemel, Şarkışla-Gürçayır, Şarkışla-G.tepe my.ilkokulu, Şarkışla-Kızılcakışla, Şarkışla-Samankaya.ş.s.s i.o, Ulaş-Baharözü, Ulaş-Yeni Karahisar m.ali.demet i.o, Yıldızeli-Büyükakören,Y ıldızeli-Çağlayan, Yıldızeli-Çobansaray, Yıldızeli-Eşmebaşı, Yıldızeli-Güneykaya, Yıldızeli-Kalın, Yıldızeli-Karacören, Yıldızeli-Karalar, Yıldızeli-Kargın, Yıldızeli-Kavak, Yıldızeli-Kümbet, Yıldızeli-Sarıyar, Yıldızeli-Yavu, Yıldızeli-Yolkaya, Yıldızeli-Yusufoğlan, Zara-Korkut, Zara-Şerefiye, Zara-Yapak 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi