Kitap Günleri Sivaslılarla bütünleşti 

Kitap Günleri Sivaslılarla bütünleşti

Sivas Valisi Davut Gül, ilimizde düzenlenen Sivas Kitap Günleri'nin çıtasının her geçen gün yükseldiğini belirterek, “Kitap günleri gelişiyor. Bu sene geçen seneden daha iyi oldu. Dolayısıyla bu organizasyonu yapmaya devam edeceğiz. Bu organizasyon Sivaslılarla bütünleşti” dedi.

Kitap Günleri Sivaslılarla bütünleşti
Kitap Günleri Sivaslılarla bütünleşti Sivas Memleket
Bu içerik 1341 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

 

4 Eylül Sivas Kongresi'nin 98. yıl dönümü kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Valilik öncülüğünde, Sivas İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi koordinesinde bu yıl altıncısı düzenlenen Sivas Kitap Günleri sona erdi.90 stantta 175 yayınevi ile 150'ye yakın etkinliğin gerçekleştirildiği 6. Sivas Kitap Günleri'nde 46 söyleşi gerçekleştirildi.Kitap günleri kapsamında şehrimizde 7 gün misafir olan yayınevleri, tarihi kent meydanında kitaplarını sergileyerek, kitapseverlerin yoğun taleplerine cevap verdiler. Tanınmış ve her biri kendi alanında geniş okuyucu kitlesine sahip olan birçok yazar, şair, sporcu ve akademisyen Buruciye Medresesi'nde yaptıkları söyleşilerin ardından kalabalık kitlelerle imza programı gerçekleştirdiler.Kitap günlerinin son gününde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Davut Gül'ün yanı sıra, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’da katıldı.Vali Gül, ilimizde düzenlenen Sivas Kitap Günleri'nin çıtasının her geçen gün yükseldiğini belirterek, "Kitap günleri gelişiyor. Bu sene geçen seneden daha iyi oldu. Bunu katılımcıların memnuniyetinde görüyoruz. Bunu söyleşiye gelen değerli misafirlerimizden duyuyoruz. Yayın evlerinden ve satılan kitaplardan görüyoruz" dedi.Gül, programların çok iyi planlandığını belirterek, "İlimizin değerlerine olabildiğince yer vermeye çalıştık. Yayın evlerini olabildiğince sizlerle buluşturmaya gayret ettik. Geçtiğimiz yıllarda Sivas İl Özel İdaresi'nin finansmanını karşıladığı kitap günlerini bu sene belediyemiz ile yarı yarıya ortak yaparak gerçekleştirdik. İçimiz çok rahat. Vatandaş memnuniyetini, Sivaslıların ilgisini burada görüyoruz. Dolayısı ile bu organizasyonu yapmaya devam edeceğiz. Bu organizasyon Sivaslılarla bütünleşti. Emeği geçen İl Özel İdaremizin genel sekreterine ve personellerine, belediye başkanımıza ve personellerine, organizasyon firmasına, basın mensuplarına, her bir kardeşimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

HER SÖYLEŞİDE AYRI BİR HEDEF KİTLESİ BELİRLENDİ

Söyleşileri gerçekleştirirken her söyleşide ayrı bir hedef kitlesi belirlediklerini belirten Vali Gül, "Bazıları gençlere, bazıları kadınlara, bazıları siyasete ilgi duyan insanlara hitap etti. Bazıları Sivas'ı içeride ve dışarıda tanıtacak insanlara hitap ediyor. O açıdan kişiler önemle seçildi" dedi.Gül, ayrıca kitap günleri boyunca 150 bine yakın kitap satıldığını da sözlerine ekledi.İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kaya ise kitap günleri organizasyonu içerisinde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, kitap günlerinin hedefine ulaştığını kaydetti.Belediye Başkanı Aydın'da güzel bir hafta geçirdiklerini belirterek, önemli yazarların Sivaslılarla buluştuğunu ve kitap günlerinin festival havasında geçtiğini aktardı.

Kitap Günleri Sivaslılarla bütünleşti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek