“Okuldaki eksiklikler giderilmeli” 

“Okuldaki eksiklikler giderilmeli”

İl Genel Meclisinde Altınyayla ilçesinde bulunan ve oldukça fazla eksikliği olan Bayındır İlkokulundaki eksiklikler ele alındı. Okuldaki eksiklikler hakkında inceleme yapan Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler komisyonu eksikliklerin giderilmesi için meclis üyelerinden destek istedi.

“Okuldaki eksiklikler giderilmeli”
“Okuldaki eksiklikler giderilmeli” Sivas Memleket
Bu içerik 1558 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclis üyeleri Altınyayla ilçesinde bulunan Bayındır İlkokulundaki eksiklikleri ele aldı.

Bayındır ilkokulundaki eksikliklerin giderilmesi için Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonunun yaptığı çalışmaları değerlendiren Meclis üyeleri tespit edilen eksikliklerin giderilmesi gerektiğini ifade ettiler. Okulda 13 civarında öğrenci ve 1 öğretmen ile eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürüldüğünü aktaran Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Murat Toraman, “Okulumuz ilkokul olup, birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar olan öğrencilerle, birleştirilmiş sınıf olarak eğitim vermektedir” dedi.

Okulun bahçe ve çevre düzenlemesinin de yapılması gerektiğini kaydeden Komisyon Başkanı: “Okul bahçesi ortalama 600 metre kare civarındadır. Uygun bir malzeme ile kaplanması gerekmektedir.

Okul arkasında eski bir kömürlük bulunmaktadır. Bir kısmı yıkık durumdadır ve düzenlenmesi gerekmektedir. En kısa sürede idaremizin imkanları dahilinde okulun belirtilen eksiklikleri giderilmelidir. Bahçe çevresi daha önceden tellerle çevrilmiş fakat kullanılabilir durumda değildi.

Yine okulun olduğu bölgede özellikle kışın yolun kapanıyor olması nedeniyle lojman ihtiyacı oldukça önem arzetmektedir. Mevcut lojman oldukça bakımsız olup, tamamen bakım ve yenileme yapılması gerekmektedir. Lojman, mevcut haliyle oturulabilir durumda değildir. Siz değerli meclis üyelerimizin ve idaremizin kıymetli yetkililerinin takdirlerine arz ederiz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak