Yukarı Tekke’de taşlar yerinden oynadı 

Yukarı Tekke’de taşlar yerinden oynadı

Yukarı Tekke’de taşlar yerinden oynadı
Yukarı Tekke’de taşlar yerinden oynadı Sivas Memleket
Bu içerik 1272 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Yukarı Tekke’de bulunan taşlar yerinden oynayınca yaya yolunu kapattı. Alt kısmında evlerinde olması nedeniyle taşlar tehlike oluşturmaya başladı. Parçalanan taşlar, yolun kapanmasına neden olurken, Yukarı Tekke yaya yolunda alkol alınması da tepki topladı

 

Kılavuz mahallesinde bulunan Yukarı Tekke’nin alt kısmında taşlar yerinden oynadı. Yukarı Tekke’de bulunan kabristana çıkan yaya yolu üst kısımdan parçalanan taşlarla yürünmez hale gelirken, parçalanan taşlar tehlikeli olmaya başladı.

Kılavuz mahallesi Yukarı Tekke kısmının olduğu bölgede meydana gelen taş parçaları vatandaşları da tedirgin etmeye başladı. Aile ve Politikalar İl Müdürlüğünün de idari binasının bu bölgede olması, kurumda yaşanan yoğunluk nedeniyle  , oradan geçmekte çekinen vatandaşlar,  taşlara biran önce çözüm bulunmasını istiyor.

Sürekli kaya parçalarının yuvarlandığını ve bölgeden geçmekten korktuklarını belirten vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti.

Tekkenin alt kısmında ve yan kısımda olan yaya yolunda sürekli taşlar olduğunu ve oradan geçmekten çok korktuklarını belirten vatandaşlar, “Yıllardır Yukarı Tekke’ye çıkmak için bu yolu kullanıyoruz Kaya parçalarının düşmesi nedeniyle çok tegirdin durumdayız. Taş parçaları yolları kapadığı için buraya yaya yolu demekte zorlanıyoruz. Taş parçaları yolları da tahrip etmiş durumda. Yetkililerin biran önce buraya el atmasını ve gerekli çalışmayı yapmalarını bekliyoruz” dediler.

ALKOL ALINIYOR

Taşlardan rahatsız olan vatandaşlar, yaya yolunda ve tekke civarında alkol alınmasına da tepki gösteriyor. Ecdatlarının yukarı tekkede olması nedeniyle sürekli ziyarette bulunduklarını ve araçları olmayanların yaya yolunu kullandığını vurgulayan vatandaşlar, yaya yolunda alkol alınmasının da yanlış olduğunu dile getirerek, yetkililerden destek istediler.

 

Yukarı Tekke’de taşlar yerinden oynadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek