AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderi ortak 

AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderi ortak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 il, ilçe ve belde belediye başkanlarına 2019 yılı uyarısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedefiniz Mart 2019 değil, Kasım 2019 olmalı. 2019 seçimlerinde yüzde 50'nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz. Dava kalıcı, isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacağız, sadakatimizi davamıza göstereceğiz. AK Parti’nin başarısızlığı demek, Türkiyenin önünde ki çok büyük fırsatları karçıması, elindekileri kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalması demektir. AK Partinin kaderi ile Türkiyenin kaderinin bütünleştiği bir süreçten geçiyoruz” dedi.

AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderi ortak
AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderi ortak Sivas Memleket
Bu içerik 1171 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da 81 il, ilçe ve belde belediye başkanları ile Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Burada belediye başkanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019 Martı bizim için olmazsa olmazdır. Aday olacak belediye başkanlarımız, mevcut belediye başkanlarımız hedefi 2019 Martına değil, 2019 Kasım'a koymalıdır" diyerek uyardı.

"ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE ÇITAYI YÜKSELTİYORUZ"

“Belediyecilikte rakiplerimizle değil, kendimizle yarışıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki seçimde çıtayı yükseltiyoruz. Buna uygun projeler geliştirmemiz, ekipleri oluşturmamız gerekiyor.Mektep belediyeler. Belediyecilikten Türkiye'nin yönetimine giden yolun doğru bir yol olduğunu sayısız tecrübe ile gördük. Millete hizmet etmenin sadece yol yapmak değil gönülleri de yapmaktan geçtiğini yaşayarak gördük.”

"KÖKLÜ BİR AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ ORTAYA ÇIKTI"

Gençliğe güvendiklerini ve inandıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz gençliğimize güvendik. İnanıyoruz. Şimdi de kalite sorunumuzu halletmek suretiyle bunu çok daha farklı bir yere taşıyacağız. Bu tablo AK Parti olarak ve bireysel olarak kendimizi yenilememiz, geleceğe hazırlamamızın önemini gösteriyor. Ülkemiz ve dünya öylesine hızlı gelişiyor ki bu yenilenmeyi çok daha köklü bir şekilde yapmamız gerektiği anlaşılıyor. AK Parti'de görev alan her bir arkadaşım benim için partisi için ülkesi için görev yapmış birer kahraman. Bizim partide en vasat görevde yer almış arkadaşlarım muhalefet partilerin yıldızlarından ileridir. 2019 seçimlerinde yüzde 50'nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz. Dava kalıcı, isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacağız, sadakatimizi davamıza göstereceğiz” dedi.

"HEDEFİNİZ MART 2019 DEĞİL, KASIM 2019 OLMALI"

2019 Martı’nın olmazsa olmaz olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı erdoğan, “Aday olacak belediye başkanlarımız, mevcut belediye başkanlarımız hedefi 2019 Martına değil, 2019 Kasım'a koymalıdır. Belediyelerimiz hakkında ne ufak bir spekülasyona fırsat vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım. Bütün dedikoduları silbaştan yapmacak gibi bugünkü toplantıyla miladi adımın atılması gerektiğini ifade ediyorum. Bütün dedikoduların ortadan kalkması için belediye başkanlarımıza, il genel meclisi üyelerimize çok büyük görevler düşüyor.”

"BU YOLDA KÜSMEK, DARILMAK YOK"

“Hiçbirimizin hesabi düşünmeye hakkı yok” diyen Cumhurbaşkanı erdoğan,  “Hizmet yarışında en geride de kalsak mücadeleye devam etmek gerekiyor. Bu yolda küsmek, darılmak hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek yakışmaz. AK Parti'ye zarar verecek her söz Türkiye'nin geleceğine vurulmuş bir darbe olacaktır” dedi.

"ASIL HEDEFİMİZ MİLLETİN TAMAMIMIN GÖNLÜNÜ FETHETMEK"

Vazifemizi başarıyla yerine getirdiğimiz ölçüde milletinn desteğine mazhar olduklarını belirten Cumhurbaşkanı erdoğan, “AK Parti'nin başarısızlığı demek Türkiye'nin elindekileri kaybetmesi ile yüz yüze kalması demektir. Ülkemizin kaderi ile partimizin kaderinin iç içe geçtiği bir dönemden geçiyoruz. Başarı çıtamız asgari yüzde 50+1 oy elde etmektir. Ama asıl hedefimiz milletin tamamımın gönlünü fethetmektir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler