Meclis şehitlere saygısızlığı kınadı 
Advert

Meclis şehitlere saygısızlığı kınadı

Sivas İl Genel Meclisi Eylül Ayı toplantısının ilkini dün gerçekleştirdi. Yapılan konuşmalarda ise Çanakkale Şehitliğinde bazı CHP’linin içkili alemine tepki gösterildi. AK Parti Grup Başkan Vekili Fikret Yıldırım, bu saygısızlığı Anzakların bile yapmadığını söylerken, CHP Grup Başkan Vekili Sadık Güller ise ‘’O insanlar partimizin üyesi de olsa, kim olursa olsun asla affedilmeyecek’’ dedi.

Meclis şehitlere saygısızlığı kınadı
Meclis şehitlere saygısızlığı kınadı Sivas Memleket
Bu içerik 133 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantısının ilkini dün gerçekleştirdi. Meclis Başkanvekili Ferhat Ünsal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda alınan kararların özetleri okundu. Ardından meclis üyelerine gündem dışı söz verilmesi üzerine yapılan konuşmalarda Çanakkale Şehitliğinde yaşanan ‘içkili alem’ görüntüleri gündeme geldi. AK Parti Grup Başkan Vekili Fikret Yıldırım, ‘’Çanakkale’de yaşanmış olan ve şehitlerimizin kemiklerini de sızlatan olayı buradan kınıyorum. Şehitlik manevi bir mertebedir, İslami bir mertebedir. Çanakkale’de şehit olmuş, bugün bu toprakların bize kalmasına vesile olmuş şehitlerimizi bir kez daha şükranla anarken, orada Anzakların bile yapmamış olduğu davranış biçimini sergileyen kendi içimizden insanlar var’’ dedi.CHP Grup Başkan Vekili Sadık Güller ise, ‘’Çanakkale’de, kurultayda, bizim de hiç tasvip etmediğimiz ve o insanların partimizin üyesi de olsa, kim olursa olsun affedilmeyeceklerini bir kez daha yineliyorum. Orada 1914’de, 1915’de, 1916’da ve bugün de kim veya kimler tarafından şehitliklerimizde bu tür alçakça saldırıyı biz tasvip etmedik etmiyoruz da’’ dedi.

Yapılan konuşmalarda 4 Eylül Sivas Kongresinin önemine de değinildi ve Arakan’da yaşanan zulüm kınandı. Meclis Eylül ayı gündem konularını görüşmek üzere bugün 11.00’de tekrar toplanacak.

 

Meclis şehitlere saygısızlığı kınadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR