Kurban Bayramı'nın sevincini Belediye hizmetleri süsledi 

Kurban Bayramı'nın sevincini Belediye hizmetleri süsledi

Sivas’ta Kurban Bayramı'nın sevincini Belediye hizmetleri süsledi. Şehrimizin adeta bir incisi gibi parlayacak olan Karşıyaka Çamlık Mesire Alanı'nın açılışı ve Karşıyaka'ya ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak olan yeni köprünün temel atma töreni Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı programda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı'nın sevincini Belediye hizmetleri süsledi
Kurban Bayramı'nın sevincini Belediye hizmetleri süsledi Sivas Memleket
Bu içerik 286 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

 

110 dönümlük çamlık bir alan üzerine tasarlanan ve içerisinde; kamelyaları, çocuk oyun olanları, yürüyüş yolları, şelalesi ve süs havuzlarıyla insanların ihtiyaç duyduğu tüm unsurları barındıran mesire alanı adeta Karşıyaka'ya can verdi. Bölgenin 40 yıldır hayali olan köprü projesi de yine Başkan Sami Aydın tarafından hayata geçiriliyor. Çift gidiş-geliş olarak yapılacak köprü gelecek yıl hizmete girecek. Bu önemli iki hizmetin açılış ve temel atma törenleri ile bayramlaşma programı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Mesire alanı içerisinde yapılan görkemli törene Bakan Yılmaz'ın yanı sıra Vali Davut Gül, Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Belediye Başkanı Sami Aydın, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Kurum Müdürleri ve çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Başkan Aydın'ın 2004 yılından bugüne kadar yapmış olduğu yeşil alan çalışmalarından derlenen video ise katılımcılardan büyük alkış aldı.Programın açış konuşmasını yapan Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Çetin Aydın, AK Partili Sivas Belediyesi'nin ve Başkan Aydın'ın hizmetlerinin bölgeye büyük bir canlılık kazandırdığını ve mahallenin sorunlarının bir bir çözüldüğünü söyledi. Başkan Aydın'ın seçim öncesi verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini aktaran Muhtar Çetin Aydın, "Başkanımız sayesinde mahallemiz doğal gaza kavuştu, sularımız daha sağlıklı hale geldi. Kurulduğu günden beri asfalt yüzü görmeyen sokaklarımız asfaltlandı. 40 yıllık rüya olan köprü projemiz hayata geçiyor. Çamlık mesire alanı ise mahallemizi bir cazibe merkezi haline getirdi. Merkezi hükümetimiz ve belediyemiz Karşıyaka için çalışıyor, Allah emeği geçen herkesten razı olsun" dedi. AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin ise eskiden Karşıyaka'nın tozdan çamurdan geçilmediğini dile getirerek, "Çimento fabrikasının baca dumanı bu bölgeyi tamamen kaplıyordu, yolları toz toprak ve çamurdan geçilmezdi. AK kadrolarla birlikte Karşıyaka hak ettiği yere gelmeye başladı. Havası tertemiz, yolları asfalt, mesire alanlarıyla ve köprüsüyle şehrimizin en güzide yerlerinden birisi oldu. Hizmetlerimiz bölge için artarak devam edecek" diye konuştu.

 

SİVAS’TA HAVA KİRLİLİĞİ SORUN OLMAKTAN ÇIKTI

Sivas'ta ve Türkiye'de güzel şeylerin olduğuna dikkat çeken Başkan Aydın ise "Çok değil 10-12 yıl önce Sivas'ta hepimizin nefes aldığı hava çok kirliydi. Sivas hava kirliliğinde Türkiye'nin en sorunlu illerinden bir tanesiydi. Hem hükümetimize, hem bakanlarımıza, hem milletvekillerimize elbette yerel de bu işin takipçisi olan belediyemize teşekkürlerimizi şükranlarımızı sunuyoruz. Sivas'ta su hepimiz için büyük sorundu. Şimdi su yetmediğinde biz Paşabahçe'den Karşıyaka'ya su veriyoruz. Sertliği 33, vatandaşlarımız hemen bunu fark ediyor. Çünkü bizim normal sularımız 12 sertliğinde ama eskiden Karşıyaka Mahallesi 125 Fransız sertliğinde kuyu suyu kullanıyordu. Buna rağmen sürekli suları kesiliyordu. Ama şimdi Sivas'ın mahallerinde su kesintisi yoktur. Sivas'ta altyapı ile ilgili bütün sorunlar çözüldü. Sivas'ta kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0,75 metrekareydi. Tabi buna yeşil alan denilebilirse... Ama bugün Sivas'ın her bir bölgesinde ayrı ayrı mahalle ve bölge parklarıyla mesire alanları yapıldı. ilk 2004 seçimlerinde Karşıyaka'ya geldiğim zaman demişlerdi ki; 'Bize bir köprü yapın başka bir şey istemiyoruz.' Köprüyü yaptık, fakat yollarını yapmak nasip olmadı. İnşallah o da öbür dönem dedik. Tekrar buraya geldiğimiz zaman 2. köprü sözünü de verdik. Rabbime çok şükür ki ihalesi yapıldı inşaatı başlatıldı, bugün de temelini atıyoruz. Hem bu köprümüzün, hem de açılışı yaptığımız mesire alanımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu. AK Parti'nin verdiği tüm sözleri yerine getirdiğine işaret eden Milletvekilleri Selim Dursun ve Hilmi Bilgin ise, Başkan Sami Aydın döneminde Sivas'ta çok büyük hizmetlerin hayata geçtiğini dile getirerek, bugün temeli atılan yeni köprü ve açılışı yapılan 110 dönümlük mesire alanının, bayram sevincini katladığını dile getirdiler.Vali Davut Gül ise, "Hem böyle bir mesire alanı inşa ettiği için, hem yeni bir köprünün temelini attığı için ve hem de bize çifte bayram yaşattığı için Belediye Başkanımız Sami Aydın'a teşekkür ediyorum. Hiç şüphesiz güzel bir işin yapılması, yapana Allah'ın en büyük lütfu ama marifet de iltifata tabi. Hiç şüpheniz olmasın ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın Başbakanımızın koordinesinde ve Milli Eğitim Bakanımızın riyasetinde, vekillerimiz ile birlikte, mesai arkadaşlarımızla ve sizlerle beraber belirli bir takvim içerisinde bütün sorunları çözeceğiz. Her geçen gün bir önceki günden daha fazla sizlere hizmet geliyor, gelmesi de gerekiyor. Allah birliğimizi bozmasın." ifadelerini kullandı.

 

BAKAN YILMAZ: EN ÇAĞDAŞ, EN BİLİMSEL EĞİTİMİ VERİYORUZ

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kurban Bayramı'nı kutladı. Bakan Yılmaz yaptığı konuşmada, ülkelerin gücünün iyi eğitimden geçen nitelikli insan gücünden geldiğini söyleyerek, "Bunun için de eğitiminin kalitesini artırmaya ve fırsat eşitliğini sağlamaya önem veriyoruz. Tam bağımsızlık için mutlaka ve mutlaka nitelikli bilgiye sahip olmak lazım. Bu bilgiyi kullanan nitelikli bilim adamlarına sahip olmak lazım. Bilgi yoksa tam bağımsız olamazsın. O bilgiyi kullanacak nitelikli bilim adamı da yoksa yine tam bağımsız olamazsın. Kaliteli bir eğitim için bu dönem bütçeden en fazla payı eğitime ayırdık. Yine kaliteli bir eğitim için yeni derslikler yaptık. Türkiye'de derslik başına düşen öğrenci sayısını ilköğretimde 36'dan 24'e düşürdük. Sivas'ta da 26'dan 17'ye düşürdük. 580 binin üzerinde öğretmen ataması yaptık. Yine kaliteli bir eğitim için aranan unsurlardan birisi öğretmen başına düşen öğrenci sayısı belli bir sayıda olması. Türkiye genelinde öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2002'de 28'di, bugün 17'ye düşürdük. Sivas'ta da 23'den 15'e düşürdük. Daha kaliteli bir eğitim için Fatih Projesi'ni başlattık. Eğitimi teknolojiyle buluşturuyoruz" dedi.


MÜFREDATI YENİLEDİK

Müfredatı yenilediklerini hatırlatan Bakan Yılmaz şöyle devam etti: "Müfredatı daha kaliteli bir eğitimi evlatlarımıza verebilmek için yeniliyoruz. 51 dersin müfredatını yeniledik. Cumhuriyetin kurulduğu andan bugüne kadar hiçbir müfredat bu kadar halkın görüşüne açılmadı. Halktan bu kadar görüş alınmadı ve demokratik bir şekilde mutlaka evlatlarımızı 21'inci yüzyılda yarışacak şekilde bir eğitim almaları için 1'inci sınıf, 5'inci sınıf ve 9'uncu sınıf müfredatlarına bu eğitim öğretim yılından itibaren başlıyoruz. İnşallah diğer kalan sınıfları da 1 yıllık süre içerisinde tamamlayacağız. 2018-2019 eğitim-öğretim yılına bütün müfredat yenilenmiş bir eğitim sistemiyle başlayacağız. İstiyoruz ki evlatlarımız özgüven sahibi olsun. Üretken, bilgili olsun. Kendisiyle barışık olsun, çevresiyle barışık olsun, mutlu, sağlıklı, hayata hazır bireyler olsun. Bunu yapmak içinde mutlaka çağa uygun bilimden ayrılmadan gereken bilgileri vermek lazım. Bunda da çok iddialıyız. Düzenlediğimiz, yaptığımız değişikliklerle en çağdaş, en bilimsel eğitimi veriyoruz” dedi.Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz, Vali Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Selim Dursun, Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın ve diğer ilgililer butona basarak Karşıyaka Köprüsü'nün temelini atı, kurdele keserek mesire alanının açılışını gerçekleştirdi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
metin çamlıbel     2017-09-06 yapılan güzel hizmetler var ama şunu da gözardı etmeyelim mevlana caddesi ve hikmet ışık caddesindeki ortadaki refüjler neden kaldırıldı.araçlar fazla yakıt yakacak diye biz yayaların can güvenliği ne olacak.varsın fazla yakıt yaksınlar.araç mı daha kıymetli yayalar mı.aracın yakıtı yerine gelir de insanın canı yerine gelir mi.şehir sakini olarak derim ki orta refüjlerin kaldırılmasından dolayı biz yayaların başına bir hal gelirse sorumlusu kim? cevap bekliyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek