Ulaş’IN hedefleri büyük 

Ulaş’IN hedefleri büyük

Eğitimde ve çeşitli projelerde adını sıkça duyuran Ulaş İlçesi birçok hizmet projesi kapsamında da adından sıkça bahsettiriyor.

Ulaş’IN hedefleri büyük
Ulaş’IN hedefleri büyük Sivas Memleket
Bu içerik 190 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Ulaş Belediyesinin sosyal alanda ki projelerinden bazıları şöyle; Ulaş Gölkay Park projesi proje için 2016           yılı hibe desteği kapsamında 365bin TL'lik hibe almaya hak kazanmıştı. Proje kapsamındaİkili sukayağı  Atv  Paintball ,Trekking ,Otağ Restoran ve Kamelyalarışeklinde etkinlik alanları oluşturulması ve Kademeler şeklinde büyütülerek ilçeye sosyal nezih bir ortam kazandırılarak ilçe ekonomisine büyük bir katkı sağlanması hedefleniyor ve proje şu an devam ediyor.

Ulaş’ın bir başka hedefi ise Cumhuriyet Üniversitesi ile ilgili, Cumhuriyet Üniversitesinin İlçeye 30 kilometre gibi yakın bir mesafede olmasının avantajını kullanarak uygun görülen bölümlerin bazılarının Ulaş'ta konuçlandırmayı planlanıyor. Aynı zamanda ilçede TİGEM bulunması, çok sayıda maden şirketinin yer alması ve göçmen kuşların göç yolunda olmasının avantajını da bu yönde Cumhuriyet Üniversitene kaynak açısından kullanılması da hedefler arasında yerini alıyor.

Ulaş’IN hedefleri büyük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü