Kurban bağış bedeli 700 TL 

Kurban bağış bedeli 700 TL

Beşir Derneği Sivas İl Temsilcisi Suha Yılmaz, “Beşir Derneği, 2017 yılı için vekâlet yoluyla kurban bağış bedelini yurt içinde ve yurtdışında 700 TL olarak belirlerken, bağışçılarına anlaşmalı bankalar için 3 taksit imkânı da sunmaktadır” dedi.

Kurban bağış bedeli 700 TL
Kurban bağış bedeli 700 TL Sivas Memleket
Bu içerik 1445 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

Beşir Derneği Sivas İl Temsilcisi Suha Yılmaz, Kurban yakınlaşmaktır sloganıyla yola çıktıklarının mahzun gönüllerin samimi duasına ulaşmak için fedakarlığı, paylaşmayı kendilerine düstur edinerek yurtiçi ve yurtdışı kurban bağışlarının devam ettiğini söyledi.İslam âleminin önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı'nı önümüzdeki günlerde idrak edeceğimizi hatırlatan Yılmaz: “Beşir Derneği olarak Türkiye'de ve dünyanın farklı ülkelerinde kurban kesim ve dağıtım faaliyetlerini bu yıl da büyük bir titizlik ile sürdüreceğiz. Temsilciliklerimiz kurban hizmetlerinin daha sağlıklı ve düzenli yürütülmesi, kurban kesemeyen ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtımı yapılması noktasında yapılan toplantılar ve verilen eğitimlerle hazır hale getirildi” dedi.Bu bayram da vacip, şükür, akika, adak ve benzeri niyetler ile kurban bağışı yapacak vatandaşların hayırlarına vesile olmak istediklerini belirten Yılmaz: “Beşir Deneği, yine mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi olmayı hedefliyor.Türkiye'nin 81 ilinde faaliyet gösteren 250 temsilciliğiyle ülkemizin en ücra noktasına kadar ulaşıyor, kurban bağışlarının paylarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor. Ayrıca Balkanlar'da, Afrika'da, Orta Asya ve Uzak Doğu'da da vekâleten kurban kesim ve dağıtım hizmeti yürütüyor.Beşir Derneği, vekâleten kurban kesim vecibesini, kadrolarının uzmanlığı ve fedakârlığı ile İslami usullere göre yerine getirirken, aynı zamanda aldığı sorumluluğun bilinciyle hareket etmektedir.Beşir Derneği, çalışmalarına öncelikle kurbanlık hayvanların belirlenmesi, kesim yerlerinin ayarlanması ve düzenlenmesi ile başlar. Kurbanlıkların kesim esnasında eziyet çekmemesi için gerekli ekipmanlar en iyi şekilde temin ve tedarik edilir, temiz ve teknolojik kurban kesim alanı sağlanır.Kurban, her şeyden önce bir ibadettir. Bu yüzden müftülük görevlisi hocalar da Beşir Derneği’nin kesim yerlerinde bulunmakta, kesimin İslami şartlara uygunluğunu kontrol etmektedir. Bağışçılardan alınan vekâletler kasaplara verildikten sonra kesim işlemi başlamakta, bir taraftan kesim devam ederken diğer taraftan kesime nezaret eden ilgili noterle birlikte resmi işlemler tamamlanmaktadır. Kesimin her aşamasının koordinatörlüğünü üstlenen Beşir Demeği alınan her bağışı, verilen her vekâleti bir emanet biliyor. Bu sebeple kesimin herhangi bir aşamasında yaşanacak en ufak bir hataya, olası en küçük hijyen problemine veya bir gram etin israfına müsaade etmiyor. İşte bu yüzden kesimden önce kurbanlıkları kontrol eden uzman veterinerler, kesimden sonra da etleri kontrol ederek olası sağlık problemlerinin de önüne geçmiş oluyor” ifadelerini kullandı.

BAĞIŞ BEDELİ 700 TL

Beşir Derneği Sivas İl Temsilcisi Suha Yılmaz, “Beşir Derneği, 2017 yılı için vekâlet yoluyla kurban bağış bedelini yurt içinde ve yurtdışında 700 TL olarak belirlerken, bağışçılarına anlaşmalı bankalar için 3 taksit imkânı da sunmaktadır” dedi.

Bağışçıların www.kurbanbagisla.com adlı web sitesinden kolayca online bağış yapabilecekleriniya da hisse bedelini Beşir Derneği'nin IBAN numaralarına EFT veya havale yöntemiyle kurban bağışında bulunabileceklerini aktaran Yılmaz: “Kurban bağışları Beşir Derneği Genle Merkezi 0216 375 4042 numaralı telefondan Sivas il Temsilciliği olarak da 0 346 221 20 05 - 0 549 346 58 50 telefon numaralarından yapılabileceği gibi yurt genelinde bulunan temsilcilikler ve şehir meydanlarında kurulacak startlardan makbuz karşılığı olabilecektir. Bağışçılar, Beşir Derneği resmi internet sayfasında bulunan "Bağış Takip Sistemi" bölümüne tıklayarak kurban bağışlarının nerede ve ne zaman kesildiğine dair bilgilere imkânlar dâhilinde videolu takip yöntemiyle rahatlıkla ulaşabilecektir. Ayrıca kurban seçim, kesim, dağıtım, teslimat gibi bütün bu süreçler, bağışçılara kısa mesaj yöntemiyle bildirilmekte ve bağış kurbanlarının güven içerisinde takip edilmesi sağlanmaktadır. Beşir Derneği ailesi, tüm İslam âleminin Kurban Bayramı'nı tebrik eder, bu bayram da bir hisseyle hayrınıza vesile olmayı kendine bir görev bilir” şeklinde konuştu.

Kurban bağış bedeli 700 TL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler