Parmakla gösterilecek 

Parmakla gösterilecek

Sivas’ın gelişmesine ve büyümesine önemli ölçüde katkı sağlayan Sivas Valisi Davut Gül: “Yıkılan eski Numune Hastanesine yapılacak olan Merkez cami ve külliyesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, belirterek : “Sivas’ın yapısına uygun şekilde yapılacak olan merkez camii Cumhuriyet döneminde Sivaslılarında elle tutulur parmakla gösterilecek bir eseri olacak. 140 bin m2’lik yeri dönüştürüyoruz. 6 bin kişi içerde namaz kılacak. O bölge parmakla gösterilecek” dedi.

Parmakla gösterilecek
Parmakla gösterilecek Sivas Memleket
Bu içerik 382 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül yıkılan Numune Hastanesinin bulunduğu alana yapılacak olan Caminin parmakla gösterileceğini caminin tamamıyla hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılacağını söyledi.

Cuma günleri insanların camilerde üst üste namaz kıldığını hatırlatan Vali Gül: “Sivas Müslüman bir şehir. Geçmişte de böyleydi gelecekte de böyle olacak. Bizde her iyi proje farklı bir tartışma ile başlıyor. 140 bin m2’lik alana 2 bin 850 m2’lik cami yapacağız. 6 bin kişi içerde namaz kılacak. Selçukluların Osmanlıların eserleri günümüze kadar geldi. Cumhuriyet döneminde Sivaslılarında elle tutulur parmakla gösterilecek bir eserleri olsun” dedi.

Katıldığı bir programda Sivas’ta her kesin fikrine saygı duyduklarını da aktaran Gül: “Yaptığımız çalışmaları olumlu veya olumsuz bulan hemşerilerimiz olacaktır. Bu durum da demokrasinin zenginliğidir. Sivaslıların talebinin başımızın üstünde yeri var. Bu projeyi Sivaslılar dile getirdiği için yapıyoruz. Sivas’ta ihtiyaç olmayan hiçbir şeyi yapmayız. Eğer ihtiyaçsa da  bunu yapmak İl Valisinin ve kamu çalışanlarının boynunun borcu. Bizim yaptığımız bu dönüşüm herhangi bir ticaret beklentisine girmeden Türkiye’de yapılmış en büyük dönüşümlerden biri. 140 bin m2’lik yeri dönüştürüyoruz. Bizde her iyi proje farklı bir tartışma ile başlıyor. 140 bin m2’lik alana 2 bin 850 m2’lik cami yapacağız. 6 bin kişi içerde namaz kılacak. Selçukluların Osmanlıların eserleri günümüze kadar geldi. Cumhuriyet döneminde Sivaslılarında elle tutulur parmakla gösterilecek bir eserleri olsun. Kamu parası harcamıyoruz. Bu çalışmalar bittiğinde Sivaslılar inanıyorum ki dua edecek. Sivas şehir meydanı parmakla gösterilecek. Yine Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nu yıkacağız ve Kızılırmak İÖO’nu yıkacağız ve üzerine hiçbir şey yapmayacağız. Kod farkı nedeniyle yüksek olan kısımları el çarşısı haline getireceğiz. Bu şehirde bir adet dahi olsa el sanatları çarşısı yok. Sivas bıçağı ve Sivas tarağı diyoruz yerli ve yabancı turistlerin Sivas’ın değerlerini taşıyan ürünleri bir arada bulup da alabileceği bir yer yok. Cami inşaatına başlayacağız. Şehrimizdeki tarihi binaların restorasyonu devam ediyor. Meslek Lisesini oradan çıkarıp OSB yapacağız ve ulaşımı tek bilet haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Parmakla gösterilecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek