Halifelik Kavşağı için 7,5 Milyon TL harcandı 
Reklamı Geç
Advert

Halifelik Kavşağı için 7,5 Milyon TL harcandı

Bölgede yaşanan trafik sorununu ortadan kaldıran ve 7 milyon 500 bin TL’ye mal olan Halifelik alt geçidinin açılışı gerçekleştirildi. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Halfelik alt geçit kavşağının ekiplerin özverili çalışmasıyla 7 milyon 500 bin TL’ye mal olduğunu kaydetti.

Halifelik Kavşağı için 7,5 Milyon TL harcandı
Halifelik Kavşağı için 7,5 Milyon TL harcandı Sivas Memleket
Bu içerik 276 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

Halifelik Kavşağı’na yapılan 7 milyon 500 bin TL’ye mal olan Halifelik alt geçidinin açılışı için tören düzenlendi. Törene Siavs Belediye Başkanı sami Aydın, AK Parti Sivas Milletvekilleri Habip Soluk, Hilmi Bilgin ve vatandaşlar katıldı.Sivas Milletvekili Habip Soluk, Sivas’ta 2011 yılında 1 metre bile alt geçit veya tünel olmadığını söyledi. 2018 yılında Sivas il sınırları içerisinde yapılan çalışmaların tamamlanacağını ve 50 kilometre civarında tünellerin olacağını kaydeden Milletvekili Soluk: “Şehirlerin anası yücelikler şehri, Selçuklunun başkenti, Osmanlının kültür şehri Sivas’ımızın güzel insanları hepinizi selamlıyorum” dedi. Sivas’ta iç alemin ölçüsüz zenginliği olduğunu vurgulayan Soluk: “Sivas Türkiye’nin mihenk taşı. Sivas ya istiklal ya ölüm diye dünya ya haykıran mandayı def eden tarihler yazdıran Türkiye Cumhuriyetinin mihenk taşıdır. Bu şehrin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Sivas İl sınırları içerisinde 2011 yılına kadar 1 metre uzunluğunda bir tünel yoktu ama şuanda Sivas’ın içinde 2018 yılının ilk çeyreğinde açılmak üzere Mevlana tüneli ile birlikte Sivas’ın il sınırları içerisinde 50 km civarında tünellerimiz olacak. Eğer bir yere ulaşamıyorsanız erişemiyorsanız o yerde aş, iş, üretim ve ticaret olmaz. Ulaşım, iletişim alt yapı şehirlerin olmazsa olmazı. Şuanda açılışını yapacağımız dal çık kavşağı burada yaşanan trafik karmaşasını çözecektir. Bir yerde trafik sıkıntısı varsa hareket yoksa o şehrin bitişinin bir ifadesidir. Alt geçitte kavşaklarda emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İNSANI YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN ANLAYIŞIYLA HİZMET EDİYORUZ

Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ise: “2001 yılında insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla hizmetin merkezine insanı koyarak, yola çıkan AK Parti kadroları 15 yıldır büyük Türk Milletine hizmet etmeye devam ediyor. Gerek merkezi hükümetler olarak, gerekse Belediyeler ve yerel hizmet birimleri olarak, her bir insanımızın yaşadığı bölgeyi güzelleştirmek, şehirlerimizi, ilçelerimizi ve köylerimizi yaşanabilir bir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Sivaslılara hizmet etmekten yorulmayacaklarını vurgulayan Bilgin: “Bizlerin AK Parti kadroları olarak olaya bakış açımız şudur; Adam odur ki dünyaya koyar eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Biz şehrimize eserler koymaya devam edeceğiz. Şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şehirlerimizi her alanda büyütmeye ve geliştirmeye, insanlarımızın refahını ve huzurunu artırmaya devam edeceğiz. Milletimizin duası ve desteği devam ettikçe de bu ülkenin önüne koyduğumuz hedeflere 2023’e 2071’e milletimizle birlikte koşar adımlarla inşallah ulaşacağız. Her türlü engellemelere rağmen her türlü çelme takmalara rağmen, bu ülkeyi büyütmeye, ekonomimizi geliştirmeye, insanımızı mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşatmaya söz verdik, bu sözleri de gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Ben bu hizmetlerin ilimize kazandıran başta Belediye Başkanımız Sami Aydın’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Sivas’ta ilk defa bir tünel hizmeti yapan ÖZBELSAN Genel Müdürü Şaban Kaya ve ekibine, kısaca emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HER KAVŞAK BİR DÜĞÜM NOKTASI

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Halfelik alt geçit kavşağının yaklaşık 7 milyon 500 bin TL’ye mal olduğunu söyledi. Ekiplerin gece gündüz kavşak yapımında çalıştığını aktaran Başkan Aydın: “Her kavşak trafikte bir düğüm noktasıdır. Ancak arkadaşlarımızın gece gündüz çalışmasıyla trafiği de hiç kapatmadan bu zor projeyi tamamladık. İhaleli kısmı 5 milyon 330 bin lira. Ancak ihalenin dışındaki harcamalarla birlikte 7 milyon 500 bin lira değerinde yatırımı bu alanda gerçekleştirdik” dedi.

Bu tür çalışmaların devam edeceğini aktaran Başkan Aydın: “Bugün Halfelik kavşağından Aksu’nun sağında ve solunda iki tane alt geçidin açılışını gerçekleştirdik. Özellikle Sivas’ın güneyindeki üniversitemizin büyümesiyle, sürekli nüfusun artmasıyla, Kardeşler Mahallesi’ndeki yeni yapılaşmalarla, Eğriköprü diye yeni bir mahallenin ortaya çıkmasıyla, şehrin güneyine yapılan yatırımlarla beraber Atatürk Caddesi ve Halifelik kavşağında ciddi bir trafik sıkışıklığının olduğunu görüyorduk. Öyleki şehrin batısı yani Yenişehir bölgesinden şehrin doğusu Kılavuz bölgesine, Organize Sanayi bölgesine karşılıklı bağlantıların Halifelik kavşağının altından yapılması trafiği ciddi şekilde rahatlatacaktı. Bu çalışma Sivas için ilk alt geçit çalışmasıydı. Elbette Atatürk Caddesi’nin altından Mundar ırmağının geçmesi ve bu alandan birçok altyapının geçiyor olması çalışmalarımızın zorlaştığı süreçlerdi. Ama projemizi tamamlayarak alt geçidimizi trafiğe açtık. Bu tür projeler devam edecek. Şehrimizin gelişmesine katkı sunan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a ve kabinedeki bütün bakanlarımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Halifelik alt geçidi tekrar Sivas’ımıza bölgemize hayırlı olmasını diliyorum”

 

 

Halifelik Kavşağı için 7 5 Milyon TL harcandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”