Hastane kantini cep yakıyor 

Hastane kantini cep yakıyor

Numune Hastanesi içinde hizmet veren kantin yüksek ücretleriyle cep yakıyor. Bu durum vatandaşlar fahiş fiyatlardan şikayetçi olmasına neden oluyor. Dışarıya oranla oldukça yüksek fiyatlardan ürün satışı yapan kantine yeni bir düzenleme yapılması isteniyor.

Hastane kantini cep yakıyor
Hastane kantini cep yakıyor Sivas Memleket
Bu içerik 235 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Yeni Numune Hastanesi kantininde ki fahiş fiyatlar vatandaşı bıktırdı. Dışarıda ki büfe veya marketlere göre çok daha pahalıya satış yapan hastane kantini vatandaşlar tarafından daha önce de BİMER’eşikayet edilmiş hastane yönetiminin konuyla ilgileneceği öngörülmüştü ancak fiyatlar yine aynı kaldı. Dışarı da 30 kuruş veya 50 kuruşa satılan su, hastane kantininde 1 liraya satılıyor. 1 lira 10 kuruş olan küçük süt ise 2 liradan satışa sunuluyor. Vatandaşlar hastane kantinin halkı soyduğunu dile getiriyor.

 

BAKANLIĞIN GENELGESİ VAR

Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından yayınlanan “Bakanlığımıza tahsisli taşınmazlardaki büfe, kantin, çay ocağı gibi yerlerin kiraya verilmesi ve otopark kullanımı” hakkındaki genelgede “vatandaşların maddi olarak mağdur edilmelerinin önlenmesi maksadıyla kiraya verilmek suretiyle işletilen büfe, kantin ve çay ocağı gibi yerlerde satışa sunulan mal ve hizmet bedellerinin emsali mal ve hizmet bedellerinden daha yüksek tespit edilmemesi hususunda gerekli tedbirlerin alınması ve “İşletme Hakkı Sözleşmelerine” bu yönde hükümler konulması istenmiş olmasına rağmen hastane içinde hizmet veren kantin yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Hastane kantini cep yakıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek