Yıkılan Vakıflar binasının yeri için takas düşünülüyor

Yıkılan Vakıflar binasının yeri için takas düşünülüyor

Geçtiğimiz aylarda yıkımı gerçekleştirilen Vakıflar Binası alanı ile ilgili süreç devam ediyor. Alana hangi projenin uygulanacağı ise henüz netleşmedi. Ancak söz konusu arazi ile ilgili Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşülerek Genel Müdürlüğe şehrin farklı bölgelerinde takas karşılığı arazi verilmesi planlanıyor.

Yıkılan Vakıflar binasının yeri için takas düşünülüyor
Yıkılan Vakıflar binasının yeri için takas düşünülüyor Sivas Memleket
Bu içerik 342 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas kamuoyunu bir süredir meşgul eden Taşhan bölgesindeki boş arazi ile ilgili Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşeceklerini söyledi. İl Koordinasyon toplantısında Sivas’ta devam eden çalışmalar hakkında Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca’dan bilgi alan Vali Gül; “Taşhan binasının oradaki arazi ile ilgili süreç devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü uygun görürse onlara farklı yerlerde farklı gayrimenkuller vererek arazi takası yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Restore edilen Gökmedrese ve Behram Paşa Hanındaki çalışmalara da değinen Vali Gül: “Behram Paşa Hanında geçtiğimiz günlerde incelemelerde bulunduk. Şuan Behram Paşa hanı Butik Otel haline getiriliyor. Gerçekten Behram Paşa hanı Sivas’ın değerlerine değer katacak bir yapı olacak. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan ve Divriği’de Hümme Hatun Sokağındaki dükkânlarıda İl Özel İdaresi vasıtasıyla yenileme çalışmalarını yapacağız. Dükkânlar Divriği’nin Ulu Caminin tarihi yapısını bozmayacak şekilde restore edilecek” ifadelerini kullan

Yıkılan Vakıflar binasının yeri için takas düşünülüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Madde bağımlısı gençleri  topluma kazandıracaklar
Madde bağımlısı gençleri topluma kazandıracaklar
“Sorunları ve sıkıntıları  çözmekte zorlanıyoruz”
“Sorunları ve sıkıntıları çözmekte zorlanıyoruz”