Öğrenci bilgi sisteminde değişikliğe gidildi 

Öğrenci bilgi sisteminde değişikliğe gidildi

Cumhuriyet Üniversitesi, 14 yıldır kullanılan ve zaman zaman sorunlara yol açan öğrenci bilgi sisteminde değişikliğe gitti. Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, “Öğrenci Bilgi Otomasyonu sistemi ile sorunların aşılacağını şuanda personele bu sistem ile ilgili eğitim verildiğini kaydetti.

Öğrenci bilgi sisteminde değişikliğe gidildi
Öğrenci bilgi sisteminde değişikliğe gidildi Sivas Memleket
Bu içerik 165 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesinde ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarında kullanılacak olan “Öğrenci Bilgi Otomasyonu” programına yönelik eğitim verildi.

Eğitim programı öncesinde açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Önceden kullanılan sistemin 14 senedir kullanıldığını söyledi. Öğrenci bilgi sistemi ile ilgili iki program kullandıklarını ifade eden Yıldız: “Ön lisans ve lisansa bir program, lisansüstüne de ayrı bir program uyguluyorduk.  Bunun da çeşitli sıkıntıları vardı” dedi.

Sıkıntıların giderilmesi adına bir şirketle görüştüklerini ve şirket yetkililerinin Sivas’a gelerek yeni sistem hakkında personele eğitim verdiğini aktaran Yıldız: “Örneğin; bir hocamız ön lisanstaki bir derse giriyor, lisansta derse giriyor, yüksek lisansta derse giriyor, doktorada derse giriyor. Özellikle bu işi yapan öğrenci işlerindeki arkadaşlarımızın o dönemdeki çektiği sıkıntıları biliyoruz. Yani eylül ve şubat aylarında bir ay boyunca bir hocanın ders yükünü çıkarmaya çalışıyorduk. İşte iki ayrı programın sakıncaları ve birbiriyle uyumsuz oluşu, istediğimiz verileri alamayışımız derli ve toplu bir program almamız gerçeğini ortaya çıkardı. Şuanda bir şirketle yapılan anlaşma gereğince ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarında yeni sistemin kullanacağız. Böylece hem personel sistemini de alacağız ek ders sistemini de alacağız.  Şu an şirket yetkilileri geldiler, bu hafta içerisinde üç gün burada eğitimler verecekler. Şu an bu programı 63 üniversite kullanıyor, bizimle beraber 64 üniversite olacak.  Bu sistemin çok daha faydalı olacağını biliyoruz. İnşallah Üniversitemiz kurumsallaşma yolunda böylece bir adım daha atmış oluyor” ifadelerini kullandı.

 

Öğrenci bilgi sisteminde değişikliğe gidildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek