Yeni hastane erken döküldü 

Yeni hastane erken döküldü

Yaklaşık 1,5 sene önce görkemli açılışıyla hizmete açılan yeni Numune Hastanesi’nin duvarları çatladı. İnşa edilmesinden çok kısa bir süre sonra duvarlarında oluşan çatlaklar, ‘ucuz malzeme mi kullanıldı?’ sorusunu akıllara getirdi.

Yeni hastane erken döküldü
Yeni hastane erken döküldü Sivas Memleket
Bu içerik 381 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

104 bin metrekare kapalı alan, 700 yatak, 79 yoğun bakım, 100’e yakın poliklinik, 3 bin 115 metrekare acil servis, 28 ameliyathanesi olan yeni Numune hastanesi çatlak duvarlarıyla dikkat çekiyor. Hastane içinden çekildiği iddia edilen  görüntülerde havalandırma boşluğu olan kısımlarda ciddi çatlaklar oluştuğu görülüyor. Özellikle b blokta bulunan kolonlar ile duvarların birleşme noktalarındaki çatlakların daha fazla büyümesinden endişe ediliyor. İnşa edilmesinden çok kısa bir süre sonra duvarlarında oluşan çatlaklar, ‘ucuz malzeme mi kullanıldı?’ sorusunu akıllara getirirken, acil tarafında çatıdan su akan hastanede duvarlarda da çatlakların oluşması nedeniyle yüklenici firmaya yaptırım uygulanarak eksiklerin giderilmesi konusunda girişimlerin başlatılması bekleniyor. Hastanedeki korkutan görüntüler karşısında yönetimin nasıl bir yol izleyeceği ve farklı eksiklikler olup olmadığı da merak ediliyor.

HASTANEDE 'OTOMASYON' KUYRUĞU OLUŞTU

Diğer yandan Numune Hastanesi'nin otomasyon sisteminin değişmesi, polikliniklerde uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu. Servisler önünde bekleyen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Numune Hastanesi'nde geçen hafta otomasyon değişliğine gidildi. Ancak, otomasyon sistem değişikliği, yaklaşık 1 haftadır sistemin yavaş çalışması nedeni ile tıkanıklığa neden oldu. Sabah saatlerinden itibaren tedavi ve kontrol amaçlı hastaneye gelenler poliklinik önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Sırada bekleyenler arasında zaman zaman sözlü tartışmalar yaşandı. Hastane yönetimi ise yeni sistemin entegre edilmesi için çaba gösterildiğini kısa sürede sorunun ortadan kaldırılacağını belirtti.

 

 

Yeni hastane erken döküldü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek