Bakan Yılmaz, İmranlı’da temaslarda bulundu 

Bakan Yılmaz, İmranlı’da temaslarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İmranlı’da bazı temaslarda bulundu. Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, İmranlı ilçesinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Bakan Yılmaz, İmranlı’da temaslarda bulundu
Bakan Yılmaz, İmranlı’da temaslarda bulundu Sivas Memleket
Bu içerik 322 kez okundu.

Bakan Yılmaz’a Vali Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya ve diğer ilgililer de eşlik etti.Bakan Yılmaz ve beraberindekiler ilk olarak bir süre önce vefat eden AK Parti İmranlı Belediye Meclis üyesi Muammer Kartal'ın İmranlı ilçesi Durucan Mahallesi'ndeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Daha sonra İmranlı ilçesinden doğan Kızılırmak’ın kollarını inceleyen Bakan Yılmaz, Kızılırmak’ın ilk depolandığı tesis olan İmranlı Barajı'nı da yerinde görerek Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'dan barajın su tutma kapasitesi ve ne zaman sulamaya başlanabileceği hakkında bilgi aldı.Bakan Yılmaz, ardından Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'ın doğduğu Ortaköy'ü ziyaret etti. Buradaki köy konağında Kızılırmak'ı oluşturan kollar hakkında DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'dan bilgi alan Yılmaz, daha sonra Kızıldağ'ın güney yamaçlarından doğan ve Kızılırmak'ı besleyen derenin doğduğu yere gitti. Çevre hakkında muhtar ve köylülerden bilgi alan Yılmaz, derede yüzünü yıkayarak dereden su içti.

Bakan Yılmaz İmranlı’da temaslarda bulundu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü