Yamaç Evlerine ilgi yoğun 

Yamaç Evlerine ilgi yoğun

Sivas Belediyesi’nin Paşabahçe Piknik ve Mesire alanında hayata geçirdiği Yamaç Evleri projesi sosyal medya da en çok ilgi gören projeler arasında yerini aldı.

Yamaç Evlerine ilgi yoğun
Yamaç Evlerine ilgi yoğun Sivas Memleket

Sümeyra DENİZ

Sivas Belediyesi tarafından Paşabahçe Piknik ve Mesire alanında hayata geçirilen  ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran 'Yüzüklerin Efendisi' adlı filmdeki 'Hobbit' evlerine benzeyen Yamaç Evleri sosyal medyada da şu günlerden en çok paylaşılan ve konuşulan konular arasında yer alıyor.

Sosyal medya da Sivaslı olsun olmasın bir çok kişi tarafından paylaşılan ve ilgi gören yamaç evlerinin hikayesi John Ronald Reuel Tolkien’in yazdığı, Peter Jackson tarafından sinema filmi olarak çekilen ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve ‘Hobbit’ filmi serilerinde yer alan ve Hobbit karakterlerinin yaşadığı küçük tepeler içine gömülen evlerden esinlenerek 2 yıl önce kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı’na, benzeri evler inşa edilmeye başlandı.

Yapım aşamasında da oldukça ilgi gören ve 1+1 olarak inşa edilen 65 metrekarelik yamaç evlerinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. En az iki günlük olmak kaydıyla kiraya verilecek olan Yamaç Evlerinin günlük kira bedeli ise 100 ila 120TL arasında değişiyor.

Birçok kullanıcı tarafından sosyal medyada paylaşılan Hobbit Yamaç Evlerine ise, “Daha şimdiden bu kadar yoğun ilgi varsa bitince ne olur gerçekten bilemiyoruz. Hobbit Yamaç Evleri kesinlikle Sivas’ı ziyaret etmek için güzel bir bahane olacak” şeklinde yorumlar yapıldı.

Yamaç Evlerine ilgi yoğun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek