Millette Hükümette düğündeydi 

Millette Hükümette düğündeydi

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın oğlu Burak Aydın, iş adamı Ünal Karaca’nın kızı Kübra Karaca ile yoğun katılımlı bir törenle dünya evine girdi. Düğün törenine başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir çok bakan, bürokrat, siyasetçi ve vatandaşlar bir araya geldi.

Millette Hükümette düğündeydi
Millette Hükümette düğündeydi Sivas Memleket
Bu içerik 267 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın oğlu Burak Aydın, iş adamı Ünal Karaca’nın kızı Kübra Karaca ile yoğun katılımlı bir törenle dünya evine girdi.Burak ve Kübra çiftinin düğün merasimine Başta  Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sivas Valisi Davut Gül AK Parti Genel Başkan yardımcısı Cevdet Yılmaz ,AK Parti Milletvekilleri  çok sayıda bürokrat , iş adamının yanı sıra Aydın ve Karaca ailelerinin yakınları katıldı.Başbakan Binali Yıldırım ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de şahitlik ettiği merasimde nikâhı damadın babası Belediye Başkanı Sami Aydın kıydı.    Burada konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Karaca ve Aydın ailelerini bizleri yalnız bırakmadınız. Çok sayıda nikâh kıydım ama bu nikâh benim için farklı. Rabbim her bir evladı bu ülke için hayırlı birer evlat olarak yetiştirmeyi nasip etsin” ifadesini kullandı.Başbakan Binali Yıldırım ise evliliğin uzun ince bir yol olduğunu belirterek, “Bu yolda zor zamanlarınızda olacak, zorlukları birlikte aşıp mutlulukları artıracaksınız. Biz evlatlarımızın tahtını yaparız da, bahtını yapamayız. Gençlerimizin bahtı açık olsun.” diyerek, Burak Aydın’a “İtaat et, rahat et” nasihatinde bulundu.Başbakan Yıldırım ayrıca, “Cumhurbaşkanımızın gittiği nikâhlarda nasihatleri var. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, 3 olur denge olur, 4 olur bereket olur, gerisi Allah kerim” dedi.

"GÜZEL BİR AİLE OLUN"

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de çifti tebrik ederek "Güzel bir aile olun, güzel bir evlilik olsun, örnek olun. 'Sırat-ı müstakim' üzerine yetiştirildiniz, güzel çocuklarınız olsun, onları 'sırat-ı müstakim' üzerine yetiştirin. Vatana, millete, herkese hep hayırlı hizmetlerde olsunlar" dedi. Nikah törenine, Başbakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile diğer davetliler katıldı.

Millette Hükümette düğündeydi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek