Navruz; “Sivas’ta eğitim seviyesi düştü” 

Navruz; “Sivas’ta eğitim seviyesi düştü”

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Özkan Turan Navruz, Sivas’ta eğitim seviyesinin düştüğünü söyledi. Navruz “Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili olmasına rağmen Sivas´ımızın eğitimi maalesef iyi bir noktada değil. Başarı seviyemiz gitgide düşmesine rağmen bu durum görmezden geliniyor. Geçtiğimiz yıllarda AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin´in de mezun olduğu Selçuk Anadolu Lisesi ile Sivas Fen Lisesi´nden Türkiye´de derece elde eden öğrencilerimiz çıkıyordu. Bu okullarımızdan mezun olan öğrencilerimiz, ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi´nde eğitim hayatlarını sürdürüyordu. Ancak gelinen noktada bu okullarımızdan neredeyse derece elde eden öğrenci çıkmıyor. Bu durum da ilimizdeki eğitimin ne duruma geldiğini ortaya koyuyor. Bu anlamda ilimizde eğitime yön veren kişilerin enerjilerini Sivas´ın eğitim kalitesini artırmak için harcamalarını bekliyoruz” dedi.

Navruz; “Sivas’ta eğitim seviyesi düştü”
Navruz; “Sivas’ta eğitim seviyesi düştü” Sivas Memleket
Bu içerik 161 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı  Özkan Turan Navruz,  Sivas’ta eğitim seviyesinin düştüğünü söyledi. Navruz “Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili olmasına rağmen Sivas´ımızın eğitimi maalesef iyi bir noktada değil. Başarı seviyemiz gitgide düşmesine rağmen bu durum görmezden geliniyor. Geçtiğimiz yıllarda AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin´in de mezun olduğu Selçuk Anadolu Lisesi ile Sivas Fen Lisesi´nden Türkiye´de derece elde eden öğrencilerimiz çıkıyordu. Bu okullarımızdan mezun olan öğrencilerimiz, ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi´nde eğitim hayatlarını sürdürüyordu. Ancak gelinen noktada bu okullarımızdan neredeyse derece elde eden öğrenci çıkmıyor. Bu durum da ilimizdeki eğitimin ne duruma geldiğini ortaya koyuyor. Bu anlamda ilimizde eğitime yön veren kişilerin enerjilerini Sivas´ın eğitim kalitesini artırmak için harcamalarını bekliyoruz” dedi.

Kongre Lisesi bahçesi içerisinde ki anaokulu ve ortaokula dikkat çeken Navruz; “36 bin kilometre kare araziye sahip bir memlekette okul yapacak yer bulamadık anaokulunu, liseyi, ilkokulu, ortaokulu heep bir arada şehrin en işlek merkezine getirdik koyduk! Sormak lazım yok muydu hiç yer?” dedi.Navruz, “ Biz vatanını milletini seven, öğrencilerine bir harf daha nasıl öğretirim çabasında olan hiçbir öğretmenimizi, hiçbir idareciye ezdirmeyeceğiz ve buradan kamuoyuna sesleniyorum Sayın bakan yanında ki seçim kaybeden danışmanının seçim kaybetme sebebi olarak gördüğü 2, 3 öğretmeni  sürmeyle uğraşmasın Sivas’ın eğitim sorunlarıyla uğraşsın. Arkadaşımız ilçemizin birinde görev yapıyor bozkurt işareti yaptığı için başka bir ilçeye sürülüyor bozkurt Türklüğün işaretidir arkadaşlar bir siyasi simge değildir, kaldı ki bir siyasi simge olsun bütün Memur-Sen’ciler Rabia işareti yapıyor hangi Memur-Sen’ciyi Rabia işareti yaptılar diye siyasete karıştılar diye sayın bakanımız Divriğe sürmüştü, Kangala sürmüştür? Bu noktada da kamuoyuna tekrar sesleniyorum Sayın Bakanımıza tekrar sesleniyorum bizim kimseye ezdirecek vatansever, milletsever öğretmenimiz de yok memurumuz da yok” ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca son zamanlarda kent meydanında bulunan Tarihi Jandarma binasının Belediye Başkanlığı olarak kullanılması gündeme geldiğini belirten Navruz Jandarma binasının kütüphane yapılması gerektiğini savundu.  Navruz, “Belediye Başkanlığı binası ilimizin her köşesine yapılabilir. Sivas bir tarih ve kültür şehridir. Buradaki kültürü yaşatmak adına biz tarihi Jandarma binasının kütüphane olarak hizmete sunulmasından yanayız. Geçmişte Sivas 5 tane medreseye ev sahipliği yapmıştır. Tarihi Selçuk Ortaokulu geçmişte Amerikan Koleji´nin karşısına inşa edilmiştir” şeklinde konuştu.

Navruz; “Sivas’ta eğitim seviyesi düştü”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak