Kaymakamdan doktara tehdit ! 
Reklamı Geç
Advert

Kaymakamdan doktara tehdit !

Kaymakamdan doktara tehdit ! Sivas Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin rahatsızlandı. İddiaya göre, hastanedeki nöbetçi doktoru eve çağırdı. Doktor bu talebi kabul etmeyince, kaymakam hastaneye gelerek “İlla ayağını mı kaydırayım” dedi. Sağlıkçılardan ise bu duruma tepki gösterdi.

Kaymakamdan doktara tehdit !
Kaymakamdan doktara tehdit ! Sivas Memleket
Bu içerik 190 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

 

Sivas'ta Kaymakam ile Devlet Hastanesi personeli birbirine girdi. Olay 3 Ağustos günü akşam 21:00 civarında yaşandı. İddiaya göre ateşi çıkan  Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin, Devlet Hastanesi'ni arayıp nöbetçi doktoru evine çağırdı ve bir sağlık personelinin tedavisi bitene kadar yanında durmasını istedi. O sırada Devlet Hastanesi'nde bir doktor ve görevli 3 kadın hemşire vardı. Nöbetçi Doktor Kubilay Göktürk, yasa gereği görev yerini terk edemeyeceğini ve 112 Acil ekibini eve gönderip, tedavi ve tetkikleri hastanede yapabileceklerini söyledi. Bu cevaba kızan Kaymakam soluğu hastanede aldı.

 

Kaymakam Keskin’in iddiaya göre hastane koridorunda doktora, “Buradaki herkesten, her şeyden ben sorumluyum. Bu hastanenin sahibi de benim. İlla senin ayağını mı kaydıralım?” diye bağırdı. Doktor Göktürk ve 3 hemşire, “Bizi tehdit etti” diyerek kaymakam hakkında tutanak tuttu. Kaymakam ise “Bu doktor hakkında derhal soruşturma başlatılsın” diyerek telefonla talimat verdi.

 

“KİMSE UŞAĞIN DEĞİL”

Olayla ilgili Türk Sağlık-Sen Sivas Şubesi sert tepki gösterdi. Şube Başkanı Kürşat Öksüm, “Kimse senin uşağın değil. Eğer gerçekten hastaysan, hastaneye geleceksin. Nöbetteki sağlık çalışanını ayağına çağıramazsın” dedi. Sendika, Sivas Valiliği'ni de olayla ilgili kaymakam hakkında soruşturma açmaya davet etti.

Kaymakamdan doktara tehdit !
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”