Kardeş milletin kardeş üniversitesi 

Kardeş milletin kardeş üniversitesi

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi personeli Cumhuriyet Üniversitesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ‘İki devlet bir millet’ vurgusu yapıldı ve iki üniversite arası ilişkilerin geliştirilmesi görüşüldü.

Kardeş milletin kardeş üniversitesi
Kardeş milletin kardeş üniversitesi Sivas Memleket
Bu içerik 158 kez okundu.

Azerbaycan’ın başkentinde bulunan Bakü Devlet Üniversitesi personeli, Cumhuriyet Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç ile görüşen heyet, iki üniversite arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için fikir alış verişinde bulundu. Ziyaretle ilgili yapılan açıklamada, ‘’Erasmus programı kapsamında uluslararası tecrübe, farklı kültürlerde eğitim, kendini yenileme ve geliştirme yoluyla eğitimde kalitenin artırılması için Üniversitemize farklı ülkelerden yüzlerce öğrenci geliyor. Erasmus Plus programı aracılığıyla Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Erasmus Ofisi’nden üç personel Üniversitemize geldi. Üniversitemizi hakkında bilgi alarak tanımak üzere ziyarete gelen ziyaretçilere Üniversitemiz Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Ali Aksu ve Erasmus Koordinatör Yardımcıları Araştırma Görevlileri Kübra Okumuş ve Taha Tuna Kaya eşlik etti’’ denildi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç ise yaptığı açıklamada, “İki devlet bir millet olarak ifade ettiğimiz kardeş Azerbaycan’ın Uluslararası Bakü Üniversitesi ile Üniversitemiz arasındaki ilişkilerimizi daha ileri seviyelere taşımamız gerekiyor. Bunun için de çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

sivas kardeş milletin kardeş üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek