Altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor

Sivas İl Özel İdaresi, 2017 yılı iş sezonu kapsamında vatandaşımızın istek ve taleplerine imkânlar dâhilinde çözüm üretmek için sahada yoğun bir çalışma yürütüyor

Altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor
Altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor Sivas Memleket
Bu içerik 101 kez okundu.

Sivas İl Özel İdaresi, 2017 yılı iş sezonu kapsamında vatandaşımızın istek ve taleplerine imkânlar dâhilinde çözüm üretmek için sahada yoğun bir çalışma yürütüyor. 2017 yılı yatırım programı kapsamında ilçelerde asfalt, köprü, kilitli parke ve menfez gibi altyapı çalışmalarına devam eden Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, eski Kayseri yolu grup köy yollarının altyapı problemini çözüme kavuşturdu.Bu kapsamda Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, eski Kayseri yolunda yapılan asfalt ve menfez çalışmalarını yerinde inceledi. Genel Sekreter Kaya’ya Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Güner’de eşlik etti.

Burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter Kaya, “Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Şuan eski Kayseri yolu olarak bildiğimiz grup yolundayız. 32 km grup ana yol hattı olmak üzere toplam 42 km’lik yolda asfalt, yama ve yol iyileştirme çalışmalarını yerinde tetkik ettik. Görüyoruz ki, yolların büyük bir çoğunluğu bitmiş durumda. Sadece 5 km’lik bir kısımda çalışmalarımız halen devam ediyor ve buralarda da zemin iyileştirmesi yapıldı. İnşallah haftaya bu 5 km’lik kısmın malzemesi de çekildiği zaman ana grup yolumuz tamamıyla sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmaya fırsat verecek” dedi.

Yapılan çalışmaların kalitesini görünce mutlu olduğunu ifade eden Kaya, “Sadece yol değil bununla beraber burada grup yolumuz üzerinde 3 tane de köprünün yapıldığını görüyoruz. Gerek köprülerde ki işçilik gerekse de yolların kalitesinin ve standardının yükseltilmesindeki işçilik bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yolu kullanacak bütün vatandaşlarımıza da hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.Asfalt çalışmalarının yanı sıra sanat yapılarına da ağırlık veren Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, eski Kayseri grup köy yolu üzerinde 1 adet çift gözlü olmak üzere toplamda 3 adette menfez yaptı. Yanalak ve Yeniapardı köylerine 1’er adet ve grup köy yolu üzerine ise çift gözlü 1 adet menfez yapımı gerçekleştiren Özel İdare, yolların su ve benzeri taşkınlardan korunarak vatandaşlarımızın sağlıklı ulaşım sağlamasına imkân sağlıyor.

sivas altyapı çalışmaları aralıksız sürüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”