'Sivas değerleri' fuarı düzenlenecek 

'Sivas değerleri' fuarı düzenlenecek

Sivas’ın sahip olduğu tarihi, kültürel eserleri ve sanayi ürünlerini tanıtmak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 7-10 Eylül tarihleri arasında ’Sivas değerleri’ fuarı düzenlenecek.

'Sivas değerleri' fuarı düzenlenecek
'Sivas değerleri' fuarı düzenlenecek Sivas Memleket
Bu içerik 161 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde valilik, belediye ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle fuar 7-10 Eylül tarihleri arasında Fuar, Kongre ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek.

Özellikle Sivas’ta ve Organize Sanayi Bölgesinde üretilerek, dünyanın dört bir tarafına ihracat edilen ürünler bu fuarda sergilenecek.Şehirde farkındalık oluşturmak ve ekonomiye katkı sunmak amacıyla düzenlenecek fuar hakkında bilgi veren STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, "Sivas’ımızı her alanda marka yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivas’ta üretim yapan firmalarımız, onlarca ülkeye ürün satışı yaparak, ilimizi, bölgemizi ve ülkemize katma değer sunmaktadır. Otomobil yan sanayi, savunma sanayi, inşaat, gıda, kozmetik, mobilya, tekstil, çimento, mermer, travers başta olmak üzere birçok ürün Sivas’ta üretilerek, dünya pazarındaki yerini almaktadır. Bu ürünlerimizi ilimizde ve ülkemizde de tanıtımı yapmak amacıyla ’Sivas Değerleri’ fuarını düzenleyeceğiz" dedi.Fuarın, yurt genelinde bölge hakkında farkındalık yaratarak, ticari işbirliklerin ve yeni yatırımların önünü açmak, yeni pazarlar ve yeni hedeflerin oluşmasına da katkı sunması hedefleniyor.

Sanayi ve ticaret önderlerinin, kurum ve kuruluşlarının yer alacağı organizasyonda Sivas’ın sanayi ve ticari profili belirlenecek. Sivas’ın sanayi ve ticaret rehberi katalog ve CD haline getirilerek, yurt geneline ve yurtdışı ticaret ateşelikleri ve müşavirliklerine gönderilecek.

sivas değerleri fuarı düzenlenecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak