Üniversite yönetimi hıza karşı tedbir alıyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Üniversite yönetimi hıza karşı tedbir alıyor

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Üniversite yerleşkesinde yol çalışmalarının sürdüğünü, girişlere hızlı geçiş sistemi koyacaklarını, ayrıca kampüse araçlarıyla gidip gelmek isteyen öğrencilerden aylık para alınacağını söyledi.

Üniversite yönetimi hıza karşı tedbir alıyor
Üniversite yönetimi hıza karşı tedbir alıyor Sivas Memleket
Bu içerik 538 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, üniversitesinin 3 girişine de hızlı geçiş sistemi koyacaklarını belirterek, “Üniversiteye giren araçları ana girişe yönlendireceğiz. Üniversiteye giren araçları kayıt altına alacağız. Üniversite içerisinde zaman zaman kazalar meydana geliyor. Bu kazalar öğrencilerin yaralanmasına sebep oluyor. Biz bu sistemle kazaları önleyeceğiz” dedi.

Şuanda yollarla ilgili genişletme çalışmalarının yapıldığını aktaran Rektör Yıldız: “Yolları yapacağız ve kampüs içerisine hız sınırı koyacağız. Üniversitenin içerisine daha az araç girmesini istiyoruz. Özellikle öğrenciler araçları ile kampüse gelecekse onlardan ayrı bir ücret alacağız. Biz öğrencilerimizi kampüs içerisinde kendi araçlarımızla taşıyalım istiyoruz. Böyle bir planımız var. Eğitim alanı ile halkın geldiği alanı birbirinden ayıracağız. Birçok üniversitede bu uygulama var. Dışardan gelen kişilere araç park alanı oluşturacağız. İktisat Fakültesinin blokları arasında parklar oluşturduk. Araçların o bölgeye park yapmasını sağlayacağız. Müsait yerlerde blok aralarını park olarak planlamayı düşünüyoruz. Diş Hekimliğinin o bölgede de park alanı oluşturduk. Eğitim alanı ile halkın geldiği alanı ayırmak istiyoruz. Yol çalışmaları biter bitmez, kontrollü geçiş sistemini koyduğumuzda Üniversitedeki trafik yoğunluğu son bulacak” şeklinde konuştu

İNŞAAT ÇALIŞMALARININ ÇOĞU TAMAMLANDI

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektörlük binası, Yeni kütüphane binası,Taha Akgül Spor salonu ve Mimarlık Fakültesi inşaatının tamamlandığını söyledi. Taha Akgül Spor salonunun açılışında geçtiğimiz günlerde yapıldığını aktaran Yıldız: “Türkiye’nin dört bir yanından gelen güreşçiler Taha Akgül Spor salonunda güreştiler. Bundan sonra da bir çok sportif faaliyetleri Taha Akgül Spor Salonunda yapacağız” dedi. Cumhuriyet Üniversitesinde yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Yıldız: “Kütüphane binamız tamamlandı. Kitapları taşıdık. 500 öğrencinin ders çalışacağı bir mekan sağlamış olduk. Eski kütüphanemizi de sınav dönemlerinde öğrencilerin ders çalışacağı bir alana dönüştüreceğiz. Eylül ayında çalışmalarımızın bir çoğu bitecek. Eylül ayında Sivas’a gelen öğrenciler farklı bir Üniversiteyle karşılacak. Peyzaj çalışması, yol çalışmaları ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Özellikle sınav döneminde kampüse o kadar çok araç giriyorki trafikte aksamalar oluyor. 2 şeritli olan yolları 4 şerite çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Üniversite yönetimi hıza karşı tedbir alıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”