Üniversitede “Anne-Oğul torpili” iddiası 

Üniversitede “Anne-Oğul torpili” iddiası

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde görevli Sekreterler Sorumlusunun, sadece oğluna iş verdiği iddia edilirken,durumdan rahatsız olan hastane personeli, Rektörlüğün konuyla ilgili inceleme yapmasını bekliyor.

Üniversitede “Anne-Oğul torpili” iddiası
Üniversitede “Anne-Oğul torpili” iddiası Sivas Memleket
Bu içerik 1629 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinde şirket elemanlarının yönlendirilmelerinin yapıldığı biriminde torpil iddiaları gündeme geldi. Eski Rektör Faruk Kocacık yönetiminde Kalp Damar Cerrahi servis sekreteri iken bölüm başkanı tarafından hiçbir vasfı olmaksızın Sekreterler Sorumluluğuna getirilen görevlinin, sadece oğluna iş verdiği iddia ediliyor.

Edinilen bilgiye göre ‘geçici şirket elemanları’ uygulamasında görevli 5 kişiden biri olan ve görevlendirmeyi yapan kişinin oğlu olduğu belirtilen Y.Ç. dışında kimsenin işe çağırılmaması hastane çalışanları arasında tepkilere neden oluyor.Önceki dönemlerde 5 kişi arasında yapılan iş verme döngüsünün durduğu ve görevi veren kişinin oğlunun neredeyse bir yıldır çalıştığı ve diğer 4 kişiye ise kısa süreli işler verildiği belirtiliyor. Bu durumun hastane çalışanlarını rahatsız ettiği belirtilirken, Rektörlüğün konuyla ilgili inceleme yapması talep ediliyor. Ayrıca SGK kayıtlarından bu çalışanlar arasındaki adaletsiz dağılımın belirlenebileceği de hatırlatıldı.

 

sivas üniversitede anne-oğul torpil iddiası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek