Ömer Halis Demir'in babası Sivas’a geldi 

Ömer Halis Demir'in babası Sivas’a geldi

15 Temmuz darbe kalkışmasının şehit kahramanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Sivas’a gelerek, Vali Davut Gül’ü ziyaret etti.

Ömer Halis Demir'in babası Sivas’a geldi
Ömer Halis Demir'in babası Sivas’a geldi Sivas Memleket

Hüsne AKKAYA

15 Temmuz darbe kalkışmasının şehit kahramanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Sivas’a gelerek, Vali Davut Gül’ü ziyaret etti.15 Temmuz'da yaşanan darbe kalkışmasında bir kahramanlık örneği göstererek Özel Kuvvetler Komutanlığına girmeye çalışan darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak karargaha girmesini önleyen şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir Sivas’a geldi. Şehit babası Halisedemir Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret etti.

Şehit Halisdemir’in babasına tekrar başsağlığı dileyen Vali Gül,  “Allah rahmet eylesin. Sizin evladınız bir kahraman devleti için, milleti için bayrağı için canını feda etti. Bu açıdan da unutulmadı, unutulmayacak. Bunu sizde biliyorsunuz. Sizde o kahramanın babasısınız. Bu açıdan da sizleri Sivas’ta görmek bizi mutlu etti. 250 şehidimizin her biri kahraman, onların anneleri kahraman, babaları kahraman. Çünkü bu çocukların yetiştirilmesi ciddi anlamda bir maneviyatta veriliyor. Siz onları o çocuklara vermeseniz bu çocuklar o kahramanlıkları yapmazdı. Dolayısı ile de anneleri, babaları, eşleri, çocukları, en az kendileri kadar kahraman” dedi.Şehit Ömer Halis Demir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ise “Milletime teşekkür ediyorum. Ömer Halis Demir kahramamn olduğu için Türk milleti de aynısını bize iade etti. Bir yıl 15 gün oldu. Yurt dışından gelen vatandaşlarımız oluyor. Ben hayvancılık ile uğraştığım için bazen vatandaşlarımızla görüşebiliyorum. Onun içnde bazen üzülüyorum. Ama herkese teşekkür ediyorum. Ömer Halis Demir’in ismini yaşatıyorlar. Bunlardan çok mutluyum. Türk milleti onu kahraman yaptı. Çok mutluyuz. Bizde türk milletine sizlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

sivas ömer halis demirin babası sivasa geldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek