Piranalar nehirde türeyince balık avı azaldı 

Piranalar nehirde türeyince balık avı azaldı

Son günlerde Türkiye’nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak’ın Sivas bölümünde amatör balıkçılar tarafından yakalanan pirana balıkları bölgede balık avlayan balıkçıları uzaklaştırdı.

Piranalar nehirde türeyince balık avı azaldı
Piranalar nehirde türeyince balık avı azaldı Sivas Memleket
Bu içerik 149 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak’ta yakalanan pirana balıkları bölgedeki balıkçıları tedirgin hale getirdi.Amatör balıkçı 38 yaşındaki Muzaffer Metinoğlu, Kızılırmak nehrinde avlanırken, oltasına pirana balığı takılmış Türkiye'deki sularda bulunmayan pirananın ikinci kez Kızılırmak'ta avlanması dikkat çekmişti. Kızılırmak'ta yaklaşık 15 gün önce de amatör balıkçılar Süleyman Güleçyüz ve Kürşat Şimşek, aynı bölgede pirana balığı yakalamıştı.

ArdI ardına yakalanan bu balılar ise bölgede yaz kış amatör balıkçıların uğrak mekanı haline gelen Kızılırmak’ı sessizliğe boğdu.Hafta içi ve hafta sonu amatör balıkçılar ile dolu olan Kızılırmak şimdilerde sadece birkaç balıkçının mekanı oldu. Avlanmaya gelen bazı balıkçılar Kızılırmak’ta çıkan pirana haberlerinin ardından tedirgin olduklarını belirterek, “balık avlamak için geliyoruz ama yinede tedirginiz. Birçok arkadaşımız çıkan haberlerden dolayı Kızılırmak’a gelmek istemiyor. Yetkililerin bu durumla ilgili acilen bir araştırma yapmasını istiyoruz. Pirana alığının burada ne işi var anlamış değiliz” şeklinde konuştular.

 

sivas piranalar nehirde türeyince balık avı azaldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek