Araç kiralama firmaları taşınacak 
Advert

Araç kiralama firmaları taşınacak

Sivas merkezde bulunan araç yoğunluğunu minimum seviyeye çekmeyi hedefleyen Sivas Belediyesi, araç kirtalama firmalarının taşınması konusunda uzlaşmaya vardı. Sivas-Anakara karayolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Kavşağı’nın sol tarafına yapılacak olan araç kiralama alanının projesinin ihalesi yapıldı.

Araç kiralama firmaları taşınacak
Araç kiralama firmaları taşınacak Sivas Memleket
Bu içerik 137 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

İl genelinde bulunan  araç kiralama şirketlerinin tamamı Sivas Bölge Trafik Kavşağı´nın sol tarafına yapılacak olan yer altı otoparka taşınacak, otoparkın üzerine ise şirketlerin büroları inşa edilecek.

İHALE BEDELİ İSE 5 MİLYON 72 BİN TL

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, “İlimizdeki araç kiralama filolarını şehir dışına çıkarıyoruz. Bununla ilgili Bölge Trafik Müdürlüğü civarındaki kavşağın hemen sol kısmında Belediyemize ait bir alanı yeni Rent a car alanı olarak belirledik. Bu alan mevcut yolun kot olarak alt kısmında bulunuyor. Dolayısıyla yer altına yani mevcut yolun seviyesine kadar olan kısmın altına kapalı otopark, üzerinde ise bürolar ve satış ofisleri olacak. Bu projemizin de ihalesi yapıldı. İhale bedeli ise 5 Milyon 72 bin TL. İnşallah bu çalışmamız da önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanmış olacak” dedi.

sivas araç kiralama firmaları taşınacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR