Köylerden 6 bin ton çöp belediye sahasına döküldü 
Reklamı Geç
Advert

Köylerden 6 bin ton çöp belediye sahasına döküldü

Sivas İl Özel İdaresi Emniyet, Sağlık ve kültür projelerini sürdürüyor. Bu kapsamda emniyet hizmetlerinde yedi, sağlık çalışmalarında ise 13 çalışmaları bulunuyor. Özel idare ayrıca köylerden topladığı 6 bin ton çöpü Sivas belediyesine ait çöp toplama sahasına döktü.

Köylerden 6 bin ton çöp belediye sahasına döküldü
Köylerden 6 bin ton çöp belediye sahasına döküldü Sivas Memleket
Bu içerik 116 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Sivas İl Özel İdaresi İçişleri Bakanlığı projelerini tüm hızı ile sürdürüyor.

İl Özel İdaresi genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, bu kapsamında da emniyet, sağlık, kültür projelerini devam ettirdiklerini söyledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kaya, “Emniyet hizmetlerinde 3 yeni yapım ve 4 onarım olmak üzere 7 programımız var. Bu çalışmalardaki fiziki gerçekleşme yüzde 85 seviyesinde. Sağlık hizmetleri kapsamında 6’sı yeri 7’si onarım olmak üzere 13 çalışmamız olacak. Sağlık alanındaki çalışmalarımızın fiziki gerçekleşmesi yüzde 84. Kültür hizmetleri kapsamında 2 yeni yapım işimiz var. Bu çalışmalarımız devam ediyor. Fiziki gerçekleşme oranı yüzde 65. İçişleri Bakanlığı Hizmetleri kapsamında 5’i yeni yapım, 8’i onarım olmak üzere 13 projemiz var. 9 projede çalışmalar devam ediyor. Gerçekleşme oranı ise yüzde 77. İl Afet ve Acil Durum Hizmetleri kapsamında 2 yeni yapım işimiz var. Bu çalışmalarımız da devam ediyor. Fiziki gerçekleşme oranı yüzde 44 seviyesinde. Özel İdare hizmetleri kapsamında ise 17’si yeni ve 12’si onarım olmak üzere 29 çalışmamız olacak. Bu çalışmalardaki gerçekleşme oranı ise yüzde 62 oranında” dedi.

Köylerdeki çöp toplama çalışmaları hakkında da bilgi veren Kaya, “İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz, kırsaldaki vatandaşlarımızın daha temiz bir çevrede yaşamaları için 2016 yılında Sivas merkeze bağlı köylerde 14 adet çöp kamyonu ile doğaya zarar veren yaklaşık 6 bin ton çöpü toplayarak, Sivas Belediyesi çöp toplama sahasına döktü. Ayrıca ilçelerde de 3 bin ton çöp, ilçelerdeki toplama sahalarına döküldü” şeklinde konuştu. 

sivas köylerden 6 bin ton çöp belediye sahasına döküldü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”