Madde bağımlılarının meskeni oldu 

Madde bağımlılarının meskeni oldu

Geçmişte mesire alanı olarak kullanılan Seyrantepe bölgesindeki Fidanlık yaklaşık 5 yıldır atıl vaziyette. Madde bağımlılarının meskeni haline gelen fidanlık mesire alanı olarak tekrar halka hizmet vermeyi bekliyor.

Madde bağımlılarının meskeni oldu
Madde bağımlılarının meskeni oldu Sivas Memleket
Bu içerik 424 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Yaklaşık 5 yıl öncesine kadar vatandaşların piknik alanı olarak kullandığı ve içerisinde de yüzlerce ağacın bulunduğu fidanlığa artık gündüz dahi girmek çok tehlikeli.Yıllardır amacı dışında kullanılan Fidanlık daha öncesinde defalarca özel şahıslara işletilmek üzere kiraya verildi. Ancak alanda çeşitli düzenlemeler yapan şahıslar bir süre sonra anlaşmalarını iptal ederek açılış yapmadan fidanlığın işletmesini bıraktılar.Seyrantepe Mahallesinde bulunan ve Sivas’ın ilk mesire alanlarından birisi olan fidanlığın alkol kullanan ve maddi bağımlılarının mekanı haline gelmesi mahalle sakinlerinin de tepkisini çekiyor. Fidanlığın çevresinde dükkânları olan esnaflar, “Burası bizim çocukluğumuzdan beri çok güzel bir alandı, çok hareketli bir yerdi. Sivas’ın birçok yerinden insanlar gelip, burada piknik yapardı. Fakat şuanda gördüğünüz gibi burada çok sayıda ağaçlar kesildi. İçeriye kimin girip çıktığı belli değil. Biz burada esnaf olarak rahatsızız. Zaten memleketimizde doğru düzgün ağaçlık alan sayısı çok az. Burasının korunup değerlendirilmesi lazımken, şuanda buraya sahip çıkan yok” şeklinde yaşanan sıkıntıları dile getirdiler.

Akdeğirmen Mahallesi Muhtarı Fevzi Mesci ve Seyrantepe Mahallesi Muhtarı Gülden Yalçın, ağaçlık alanın temizlenerek daha güvenli hale getirilmesini isteyerek, “Burası Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde ve Sivas’ın kalbi diyebileceğimiz oksijen oranlarının yoğun olduğu ve yıllar önceden beridir ailelerimizle rahatça gelip, piknik yaptığımız bir yerdi. Yani bir nevi Sivas’ın eski Paşabahçe’si gibiydi. Ama şuanda Fidanlığın işletmesinin özel şahıslara verilmesinden dolayı, ilgisiz kaldı. Burası artık tinercilerin ve piknik amacı dışında her türlü kullanıma açık bir hale getirdiler. Şuanda benim mahalle sakinlerim ve bizler, artık Fidanlığın kapısından içeri giremiyoruz. Akşam saatlerinde alkol alan şahıslar ve başka amaçlı kullanımlardan dolayı mahalle halkı çok rahatsız oluyor. Burada ilk ağaçlar kesildiği zaman ve bu hale gelmeden önce biz gerekli yerlere bildirimlerimizi yaptığımız halde çok duyarlı davranmadılar. Burasının en kısa zamanda vatandaşlarımızın piknik ve sosyal amaçlı kullanılabilmesi için gerekli mercilerin daha duyarlı davranmalarını rica ediyorum. Buna benzer doğal yerlerin bundan sonraki süreçlerde korunarak, halkın hizmetine sunulmasını istiyoruz. Şuanda Fidanlığın bir işletmecisi var. Daha önce burasının işletmeciliğini alan arkadaşlarımız gerçekten de güzel şeyler yapmaya çalıştılar. Ama nedense alan kişiler çok zor durumda kalıyor. Orman Genel Müdürlüğü burasını işlettiği zaman vatandaşlarımız daha çok verim alıyordu. İstediğimiz saatte geliyor, istediğimiz saatte gidebiliyorduk. Fidanlığın en kısa zamanda çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

sivas madde bağımlılarının meskeni oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek