Trilyonluk yatırım çürüyor 

Trilyonluk yatırım çürüyor

Sivas’ın geçmiş yıllarda en büyük alışveriş merkezi konumunda olan Park City AVM icrada satılmayı bekliyor. Trilyonluk yatırım yıllardır atıl vaziyette kaderine terk edilmiş durumda.

Trilyonluk yatırım çürüyor
Trilyonluk yatırım çürüyor Sivas Memleket

Hüsne AKKAYA

Uzun yıllardır atıl bir halde bekleyen Park City AVM için halen herhangi bir çalışma yapılamadı. AVM icrada satılmayı bekliyor.2006 yılında büyük umutlarla 17 bin metrekare üzerine kurulan Sivas’ın ilk Alışveriş Merkezi olan Park City 9 yıldır Sivas’a kazandırılacağı günü bekliyor.  Açıldıktan sonra yüzde 70’lik doluluk oranına ulaşan AVM’de bankaların alacaklarını erken istemesi nedeniyle Park City’nin kurucusu olan Marketim Dilek yetkilileri bankaya ödeme yapamamıştı. Durum böyle olunca banka AVM’ye haciz koymuştu.İcra Müdürlüğü tarafından o dönemlerde 20 Milyon TL’nin üzerinde satışa çıkarılan AVM binasının fiyatı, alıcı bulanmaması nedeniyle geçtiğimiz yıllarda 6 Milyon TL’ye kadar düşüş göstermişti.

AVM İCRADA SATILMAYI BEKLİYOR

2015 yılında belediye yöneticileri ile görüşen bir girişimcinin Park City AVM´yi yeniden Sivas´a kazandıracağı yönündeki haber ile tekrar gündeme gelen Park City AVM’deki sorun halen bir çözüme kavuşmadı. Yıllardır atıl vaziyette bekleyen ve Park City AVM daha önce içerisinde çıkan yangın ile de gündeme gelmişti.Sahibi Ömer Olgaç´ın Sivas´ta yeni bina arayan kurumlara yer gösterdiği AVM´nin, yeniden Sivas´a kazandırılması planlanıyordu. Bir girişimcinin AVM´yi değerlendirmek üzere kolları sıvadığı  ve AVM´nin 2. katındaki 38. 39. ve 40. bağımsız bölümlerinin ait olduğu belediyenin de girişimci ile görüşmeleri yürüttüğü iddia edilmişti.

MADDE BAĞIMLILARI BİNAYI MESKEN TUTTU

Metruk binanın bulunduğu mahalle sakinleri kocaman binanın içinin pislikten geçilmediğini belirterek, binanın içinde sarhoş ve madde bağımlısı gençlerin bulunduğunu söylediler. Mahalle sakinleri “Anaokulu ve ortaokul olmak üzere iki tane okul binasına komşu olan bu binanın sahipsizliği hepimizi olumsuz yönde etkiliyor. Çocuklarımız için ciddi derecede endişeleniyoruz” ifadelerini kullandı.

 

sivas trilyonluk yatırım çürüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek