Başarılı bürokrat Duman’a yeni görev 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Başarılı bürokrat Duman’a yeni görev

Hemşehrimiz Ömer Duman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın önerisi ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Banka Meclisi Para Politikası Üst Kurul Üyeliğine seçildi.

Başarılı bürokrat Duman’a yeni görev
Başarılı bürokrat Duman’a yeni görev Sivas Memleket
Bu içerik 508 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Sivas´ın yetiştirdiği önemli isimlerden birisi olan, ilimizi başkentte başarı ile temsil eden ve 1 Mayıs 2017 tarihi itibarı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası meclis üyeliğine seçilen Ömer Duman, şimdi ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Banka Meclisi Para Politikası Üst Kurul Üyeliğine seçildi.Duman, “7 kişilik yönetim kurulu üyesi içerisinde bulunuyordum. Bu kişilerden biri de para politikası üyesi oluyor. Bu göreve de beni getirdiler. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası meclis üyelim devam ediyor. Siz dostlarımın duaları ile Rabbim utandırmaz ve hayırlı hizmetlere vesile kılar inşallah” dedi.

ÖMER DUMAN KİMDİR?

1965 yılında Sivas´ta doğan Ömer Duman, 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü´nden mezun oldu. Duman, Maliye Bakanlığı Muhasebe Denetmeni, Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı, Ankara Defterdar Yardımcısı, Maliye Bakanlığı Baş Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Maliye Bakanlığı Danışmanı, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürü ve Sayıştay Başsavcısı olarak görev yaptı. 1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Ömer Duman, 2016 yılı Mart ayından itibaren de T.C. Maliye Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürdü. Duman son olarak Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın önerisi ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası banka meclisi para politikası üst kurul üyeliğine seçildi.

 

sivas başarılı dumana y eni görev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”